Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:FEAR ITSELF, Ep.01: THE SACRIFICE

FEAR ITSELF, Ep.01: THE SACRIFICE

Fear Itself, Ep.01: The Sacrifice

ocena:6
Rok prod.:2008
Reżyser:Breck Eisner
Kraj prod.:USA
Obsada:Jeffrey Pierce , Rachel Miner , Jesse Plemons, Mircea Monroe , Stephen Martines ,
Autor recenzji:Ireneusz Gajek
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:5.8
Głosów:5
Inne oceny redakcji:

Amerykańska stacja NBC zaczęła emitować nowy serial „Fear Itself” utrzymany całkowicie w konwencji kina grozy. Każdy z trzynastu epizodów będzie samodzielną historią wyreżyserowaną m. in. przez takich twórców jak Brad Anderson („El Maquinista”), Stuart Gordon („Re-Animator”), John Landis („American Werewolf in London”), Mary Harron („American Psycho”), Darren Lynn Bousman („Saw II”) oraz Rupert Wainwright („Stigmata”). Jak widać, ekipa reżyserska jest niezła, więc może i pojedyncze filmy również będą trzymały co najmniej przyzwoity poziom. Projektodawcą całego przedsięwzięcia jest Mick Garris znany z ekranizacji powieści Stephena Kinga oraz producent wykonawczy serii „Masters of Horror”.

Pierwszy odcinek serii rozgrywa się gdzieś na pustkowiu - bezkresnym, tajemniczym, a co najważniejsze i najdziwniejsze niezbadanym przez jakiekolwiek służby, z siejącym największy postrach we wszystkim cywilizowanych krajach, Urzędem Skarbowym na czele. Zapewne przypadkiem (jak to w horrorach bywa) trafia tam czterech mężczyzn zajmujących się handlem bronią. Kiedy psuje im się samochód, czym prędzej udają się do jedynego zamieszkałego miejsca w okolicy, domostwa chronionego przez potężnych rozmiarów palisadę. Trzy niezwykle urodziwe siostry w dość specyficzny sposób zajmują się specjalistami od kontrabandy. Ci jednak dość szybko orientują się, iż w niezwykle staroświeckim domu, pozbawionym prądu i telefonu zamieszkuje ktoś jeszcze, istota, której trzy jasnowłose panny są strażniczkami. Przypadkowo uwolnione przez jednego z mężczyzn monstrum zaczyna polowanie na podstępem zwabione „świeże mięso”.

Dalej mamy już tylko „schemat schematem schemat poganiający”. Oprócz zadziwiającego, niezbadanego dotąd miejsca w Stanach Zjednoczonych realizatorzy serwują mam także potwora, jakiego można już było zobaczyć w bardzo wielu horrorach. Bohaterowie, pomimo ze wyglądają na takich, co z niejednego pieca chleb jedli, widząc zagrożenie rozłażą się każdy w swoją stronę, ułatwiając bestii i jej pomagierom szybką eliminację.

Jednak jak na telewizyjne patrzyło, film jest bardzo porządnie zrealizowany, bez dłużyzn i zbędnych dialogów. "The Sacrifice" od samego początku charakteryzuje się szybkim tempem akcji uzyskanym dzięki świetnej pracy kamery i dynamicznemu montażowi. Nic także nie można zarzucić aktorom, zwłaszcza trzem bardzo urodziwym pannom grającym siostrzane rodzeństwo.

Epizod w reżyserii Brecka Eisnera („Sahara”), oglądnie mówiąc, nie zachwyca oryginalnością, ale dzięki profesjonalnej stronie wizualnej oraz pędzącej bez przestojów akcji ogląda się go nad wyraz dobrze. I chyba tego trzeba oczekiwać od telewizyjnych produkcji, bo na bardzo ambitne kino grozy spod znaku „The Addiction” czy „WAZ” żaden telewizyjny decydent nie wydałby przecież ani centa.

Screeny

HO, FEAR ITSELF, Ep.01: THE SACRIFICE HO, FEAR ITSELF, Ep.01: THE SACRIFICE HO, FEAR ITSELF, Ep.01: THE SACRIFICE HO, FEAR ITSELF, Ep.01: THE SACRIFICE HO, FEAR ITSELF, Ep.01: THE SACRIFICE HO, FEAR ITSELF, Ep.01: THE SACRIFICE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ scenografia
+ szybka, dynamiczna akcja
+ bardzo sprawna realizacja
+ urodziwe aktorki

Minusy:

- wszystkie pomysły były po wielokroć wykorzystywane w setkach innych horrorów

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -