Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:WOODS HAVE EYES, THE

WOODS HAVE EYES, THE

Drzewa mają oczy

ocena:2
Rok prod.:2007
Reżyser:Anthony Indelicato
Kraj prod.:USA
Obsada:Joseph Anthony, Frank Adonis, Michael Bolten, John Kyle, Darla Delgado
Autor recenzji:BartX
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

Prawda, że niezły tytuł wymyślił Anthony Indelicato dla swojego debiutanckiego horroru? Wesowi Cravenowi mógłby się co prawda nie spodobać, ale za to wszyscy najbardziej oddani wielbiciele filmu „Wzgórza mają oczy” powinni poczuć się dzięki niemu zachęceni aby po „Drzewa mają oczy” sięgnąć.

Choć lepiej tego nie robić. Bo tak naprawdę amatorskie dziełko wyreżyserowane przez Indelicato nie ma zbyt wiele wspólnego z klasycznym filmem Cravena – ani też z żadnym innym dobrym czy choćby przeciętnym horrorem. Oczywiście pojawiają się tu pewne fabularne nawiązania do „Wzgórz...” – w obu filmach grupa pozytywnych bohaterów jest osaczana przez żądnych krwi świrów – jednak Indelicato zupełnie nie radzi sobie z tworzeniem atmosfery zagrożenia czy rozplanowywaniem scen akcji, a jego aktorzy mają w głębokiej pogardzie coś takiego jak przekonująca gra (jedynym aktorem, który jako tako radzi sobie z zadaniem jest grający główną rolę Joseph Anthony). Do tego dochodzi jeszcze żałosny scenariusz, w którym trudno dopatrzyć się jakichś oryginalnych fragmentów, a oferowane przezeń czerstwe dialogi szpetnie zgrzytają w zębach każdego z bohaterów.

Główny pomysł scenarzystów był taki: grupka młodych chłopaków – w tym dwaj „twardziele”, Carmine (Joseph Anthony) i Joe (Garreth Harrison) – wybiera się do lasu na poszukiwanie chaty legendarnego psychopaty Cappy’ego. Ku własnemu zdziwieniu, udaje im się znaleźć nie tylko chatę, ale także samego Cappy’ego (John Kyle) oraz jego równie psychopatycznych synów, Clema (Adam Dunnells) i Luke’a (Michael Christeas). Pech chce, że ciekawscy chłopcy wpadają na ponurą rodzinkę Cappy’ego w momencie, kiedy członkowie tej ostatniej próbują właśnie ukryć świeżo ubitego trupa. Tego oczywiście nie można szczeniakom darować, a więc trójka morderczych olbrzymów rusza w pogoń za przypadkowymi świadkami zbrodni. A młodzieńcy postanawiają nagle, że nie będą uciekać z powrotem do swoich bezpiecznych domów (choć odnosimy wrażenie, że zabrałoby im zaledwie parę minut), ale raczej staną do walki z potwornymi mieszkańcami lasu – w końcu Carmine zna się trochę na survivalu, a i był też chyba na kilku lekcjach sztuki walki. Cappy i spółka zaczynają więc wpadać w porozstawiane przez młodzież pułapki, padają kolejne trupy, a bystrzy policjanci po usłyszeniu wystrzału z dubeltówki zapuszczają się w las aby sprawdzić czy wszystko w porządku.

Nie wszystko jest tu stuprocentowo złe. Operatorowi udaje się czasem złapać jakieś ciekawe ujęcia, sam pomysł na fabułę wydaje się początkowo umiarkowanie ciekawy, a wiele scen może wywołać szczery śmiech – albo przez reżyserską nieporadność albo przez nadmiar kiczu czy patosu. Pod względem niezamierzonego komizmu nie mogą się jednak „Drzewa mają oczy” równać z najbardziej rozbrajającymi filmami Eda Wooda czy nawet naszego Marka Piestraka. Między momentami zabawnymi zbyt dużo tu nudy i nieudanych prób zaskoczenia widza czymś „oryginalnym”. I na tym polega największy problem filmu Indelicato: nie jest on ani oparty na dobrych, oryginalnych pomysłach, ani też nie radzi sobie z kopiowaniem pomysłów podebranych innym twórcom. Można by się oczywiście kłócić, że jak na pół-amatorską produkcję „Drzewa...” nie stoją mimo wszystko na najgorszym poziomie, cóż jednak z tego, skoro przyjemność z oglądania filmu jest naprawdę minimalna.

Screeny

HO, WOODS HAVE EYES, THE HO, WOODS HAVE EYES, THE HO, WOODS HAVE EYES, THE HO, WOODS HAVE EYES, THE HO, WOODS HAVE EYES, THE HO, WOODS HAVE EYES, THE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ można się trochę pośmiać
+ momentami całkiem niezłe zdjęcia

Minusy:

- amatorskie aktorstwo
- nudni bohaterowie
- wyświechtana fabuła
- nędzne dialogi
- brak prawdziwego horroru

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -