Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:FRIDAY THE 13TH PART VIII - JASON TAKES MANHATTAN

FRIDAY THE 13TH PART VIII - JASON TAKES MANHATTAN

Piątek Trzynastego część 8 - Jason Zdobywa Manhattan

ocena:5
Rok prod.:1989
Reżyser:Rob Hedden
Kraj prod.:USA
Obsada:Jensen Dagget, Scott Reeves, Barbara Bingham, Peter Make Richman, Kane Hodder
Autor recenzji:Majster
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:3.72
Głosów:79
Inne oceny redakcji:
Buio Omega - 8
Piotr Sawicki - 6
Flaco - 3
Kinson - 3

Morderca ukrywający się za hokejową maską po raz kolejny wkracza do akcji. Tym razem pozna dwa zupełnie obce dla siebie wcześniej miejsca. Duży statek turystyczny, oraz słynny Manhattan.

Para zakochanych nastolatków podróżuje statkiem po jeziorze Crystal Lake. W przerwie miłosnych uniesień chłopak straszy dziewczynę przerażającą historię Jasona i jego matki. Tymczasem kotwica statku uszkadza wielki przewód elektryczny. Ogromna wiązka energii uderza w ciało Jasona, które leżało nieopodal przygniecione zawalonym mostem. Morderca otrzymał tyle woltów, że znów powrócił do świata żywych. Legenda staje się faktem. Wkrótce nastolatkowie przekonują się o tym na własnej skórze. Jason dotarł jachtem ofiar aż do pobliskiego portu, gdzie właśnie duży statek turystyczny odpływa w długi rejs. Wśród pasażerów jest dziewczyna imieniem Rennie, która miewa dość często wizje małego Jasona. Krótko po wypłynięciu, mają miejsca pierwsze morderstwa na pokładzie. To może oznaczać tylko jedno: zabójca nie omieszkał odmówić sobie przyjemności podróży statkiem. Wszyscy są w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Jeżeli już w poprzedniej części, fabuła delikatnie mówiąc, nie zachwycała, to czego możemy spodziewać się po części ósmej? Całość została uproszczona do granic możliwości. Scenarzyści popisali się brakiem jakiejkolwiek logiki, oraz "cofnęli w rozwoju" serię. Fabuła "Jason Takes Manhattan" jest fatalna. Jedynym "novum" jest przeniesienie akcji na duży statek pasażerski, a później do samego centrum Nowego Jorku. Jestem bliski frustracji, więc zostawię już wątek scenariusza. Za to nie mogę ścierpieć, że efekty wizualne zostały tak zaniedbane, po raz pierwszy w długoletniej historii serii. Jest jeszcze gorzej niż w poprzednim filmie serii. W momencie sceny morderstwa kamera ucieka w górę lub w dół nie pokazując praktycznie niczego. Dobre efekty i charakteryzacja zawsze były domeną "Piątków", niestety w ósmej części wszystko zostało spartaczone. Oczywiście, przez te wszystkie niedociągnięcia ucierpiał nastrój filmu, ale na szczęście nie do końca. Nadal są elementy grozy i tajemniczości, w które pozwoli nam się wczuć dobrze dobrana ścieżka dźwiękowa. Bardzo trapi mnie jeszcze jedna sprawa. W poprzednich częściach jezioro Crystal Lake było zwykłym małym kąpieliskiem położonym przy obozie. Z "Jason Takes Manhattan" wynika, że jest połączone z oceanem, mało tego, można nim dopłynąć nawet do Nowego Jorku ! Trochę to dla mnie śmieszne, ale poczytalność umysłowa scenarzysty pozostawia wiele do życzenia. Sceny na Manhattanie zostały zrobione ciekawie. Jason czuje się jak ryba w wodzie w każdym środowisku. Natomiast znów rozczarowała mnie końcówka, która po raz kolejny wypadła poniżej oczekiwań

W zasadzie to nie wiem komu go polecić. Chyba tylko zatwardziali fani serii znajdą tu coś dla siebie. Mimo iż takim jestem z trudnością obejrzałem ósmą część "Friday the 13th". Niestety po raz kolejny zawiodłem się na filmie spod znaku hokejowej maski.

Screeny

HO, FRIDAY THE 13TH PART VIII - JASON TAKES MANHATTAN HO, FRIDAY THE 13TH PART VIII - JASON TAKES MANHATTAN HO, FRIDAY THE 13TH PART VIII - JASON TAKES MANHATTAN HO, FRIDAY THE 13TH PART VIII - JASON TAKES MANHATTAN

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ nowe ciekawe scenerie
+ niektóre sceny
+ Jason
+ dobra gra aktorów

Minusy:

- koszmarne błędy i dziury w fabule
- od kiedy Crystal Lake jest połączona z oceanem ?
- efekty wizualne
- i jeszcze wiele innych

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -