Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:ZOMBIE ANONYMOUS

ZOMBIE ANONYMOUS

Anonimowi pożeracze ciał

ocena:7
Rok prod.:2008
Reżyser:Marc Fratto
Kraj prod.:USA
Obsada: Gina Ramsden, , Joshua Nelson,, Christa McNamee,, Gaetano Iacono,, Consantine Tayler,
Autor recenzji:Shadock
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:5
Głosów:1
Inne oceny redakcji:

W tematyce żywych trupów ciężko znaleźć oryginalne rozwiązania, które zadowoliłyby zarówno fanów gatunku jak i krytyków. Tak też nikt nie próbuje, a my konsekwentnie oglądamy wciąż odgrzewaną tę samą potrawę, od czasu do czasu zachwycając się ujęciem tematu i podnosząc bunt, gdy Mistrz Romero pozwoli sobie na wizję inną od naszej. Odważnych twórców na szczęście nie brak, czego dowodem jest Zombie Anonymous znany też jako Last Rites of the Dead Marca Fratto.

Jak to zwykle bywa w przypadku takich historii, z niewiadomych przyczyn zmarli wracają do życia. Nie są to jednak głodne mięsa żywe trupy, lecz umarli, którzy wciąż mówią, myślą i czują, starając się prowadzić życie jak przed zgonem. Jednym z takich nieumarłych jest Angela, młoda dziewczyna, która zostaje zastrzelona w przypływie zazdrości przez swojego chłopaka. Próbuje ukryć fakt swego zgonu i dalej pracować, jakby nic się nie wydarzyło. Zaczyna spotykać się z innymi umarłymi, którzy w kółku terapeutycznym prowadzą rozmowy mające pomóc odnaleźć im się w trudnej sytuacji. Rząd zdaje się nie dostrzegać problemu, w kraju jednak nasilają się akty nietolerancji wobec nieumarłych. Wkrótce też powstają samozwańcze, radykalne bojówki, do których dołącza były chłopak Angeli wciąż próbujący odzyskać jej miłość. Egzystencja zombie zdaje się być zagrożona, ale oto pojawia się nieumarły prorok, który mówi, że jest sposób na pokonanie ludzi i słabości martwego ciała. Wystarczy jeść ludzkie mięso. Pokojowo nastawiona do świata Angela staje przed trudnymi wyborami.

Ciężko ocenić ten film. Z jednej strony jest to prymitywna, amatorska niemal produkcja pełna kiepskiego aktorstwa, przeciętnych efektów gore i banalnych czasem dialogów. Z drugiej strony na uznanie zasługuje pomysł i scenariusz, z równie oryginalnym podejściem do tematyki zombie dotąd się nie spotkałem, szczególnie, że owo ujęcie zostało potraktowane naprawdę poważnie i mimo wspomnianych felerów film ogląda się naprawdę z dużym zaciekawieniem. Oczywiście nie zbraknie radykałów twierdzących, że takie zombie to nie zombie, że tak niski budżet nie jest wart nawet oglądania, czy nawet, że praktycznie wszystkie aktorki są brzydkie. Warto jednak przymknąć na to wszystko oko, bowiem mamy do czynienia z ciekawym filmem, którego największym minusem jest tylko nieco kuriozalny finał, bo na pozostałe niedociągnięcia można spuścić zasłonę milczenia – w końcu należą się brawa za odwagę w próbie odświeżenia zatęchłych katakumb z zombie.

P.s. Film faktycznie został zrealizowany w 2006 roku i był wyświetlany na festiwalach horroru, gdzie wzbudził spore zainteresowanie i... kontrowersje. Po przerobieniu kilku scen (złagodzenie przemocy) ukazał się ostatecznie w 2008 roku.

Screeny

HO, ZOMBIE ANONYMOUS HO, ZOMBIE ANONYMOUS HO, ZOMBIE ANONYMOUS HO, ZOMBIE ANONYMOUS HO, ZOMBIE ANONYMOUS HO, ZOMBIE ANONYMOUS HO, ZOMBIE ANONYMOUS HO, ZOMBIE ANONYMOUS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ oryginalne i odważne podejście do tematu

+ ciekawy scenariusz

Minusy:

-wszelkie minusy kina amatorskiego

-końcówka

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -