Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:WHILE SHE WAS OUT

WHILE SHE WAS OUT

Zaraz wracam

ocena:1
Rok prod.:2008
Reżyser:Susan Montford
Kraj prod.:USA / Kanada / Niemcy
Obsada:Kim Basinger, Lukas Haas, Craig Sheffer, Leonard Wu, Jamie Starr
Autor recenzji:BartX
Ocena autora:1
Ocena użytkowników:6
Głosów:1
Inne oceny redakcji:

Chcecie filmu, który zapewni wam prawdziwe tortury? Nie takie, którym poddawani są ekranowi bohaterowie, jak w „Piłach” czy „Hostelach”, ale takie, które to WY poczujecie na własnej skórze? Proszę bardzo, na odważnych czeka najnowszy film z udziałem Kim Basinger – „Zaraz wracam”.

Postać grana tu przez Basinger – kobieta w średnim wieku o imieniu Della – nie ma łatwego życia. To znaczy, jest zdrowa, atrakcyjna, najwyraźniej nie brak jej pieniędzy i ma dwójkę słodkich dzieciaków, ale za to spotkało ją najokropniejsze nieszczęście z możliwych: jej mąż wygląda jak Craig Sheffer i jest równie jak on nudny i denerwujący. A do tego on sam wkurza się, że Della nie jest przykładną panią domu i nie wita go po powrocie z pracy pysznym obiadem, ciepłym słowem i uwodzicielskim spojrzeniem. W małżeństwie tych dwojga zaczyna właśnie bardzo złowieszczo iskrzyć, kiedy Della postanawia wybrać się na bożonarodzeniowe zakupy do supermarketu. Nie wróci z nich jednak prędko bo na parkingu zadziera z grupką drani dowodzonych przez okrutnego Chuckie’ego (Lukas Haas), którzy najpierw puszczą się za nią w szaleńczy pościg samochodowy, a później przegonią ją po pobliskim lesie. Czeka ich jednak niespodzianka: sprytna Della będzie uparcie taszczyła ze sobą czerwoną skrzyneczkę z narzędziami i nie zawaha się kiedy będzie trzeba wykorzystać jej zawartość aby zmasakrować prześladowców.

Jeśli powyższe streszczenie brzmi interesująco, zapomnijcie o nim jak najszybciej. „Zaraz wracam” to bardzo zły film, a do tego rozegrany w stuprocentowo poważnej tonacji, co czyni go absolutnie nieznośnym. No dobrze, na Basinger wciąż miło popatrzeć, a jedna brutalna scena wypada efektownie (ta z parkingowym ochroniarzem próbującym ochronić bohaterkę przed zbirami), ale jak na pełnometrażowy dreszczowiec to naprawdę bardzo mało. I gdyby jeszcze cała reszta była tylko przyzwoicie nudna, a nie tak piekielna denerwująca jak jest! Basinger niestety nie gra swojej bohaterki przekonująco (choć widać, że uczciwie się stara), ale największe cierpienie czeka widzów kiedy na ekranie pojawia się Sheffer lub Haas. Ten pierwszy nieraz już dowiódł, że potrafi grać fatalnie, ale rola w „Zaraz wracam” należy do jego najgorszych – co dziwi tym bardziej, że wcielenie się w pijącego, rozczarowanego życiem faceta to teoretycznie żadna wielka sztuka. Haas to natomiast aktor bardzo dobry (zachwycał już jako dzieciak grający z Harrisonem Fordem w „Świadku”), który tu jednak męczy się strasznie w niedopasowanej i nieprzekonującej roli zwyrodnialca. Do tego dochodzi mało finezyjna fabuła, niedorzeczna końcówka (gdzie pani reżyser stara się dołożyć do filmu odrobinę perwersji; bez skutku) i mało odkrywczy podtekst całości (kobiety są dość silne aby dać sobie radę z każdym facetem: i z narzekającym mężem i z brutalnym psychopatą).

Jeśli za wszelką cenę chcecie się przekonać, że Kim Basinger wciąż prezentuje się atrakcyjnie – wypożyczcie „Zaraz wracam”, cóż zrobić. Szczerze też polecam ten film osobom, które lubią naprawdę cierpieć przed ekranem. Reszta niech sobie raczej włączy telewizję i przez półtorej godziny poogląda losowo wybrany program – nawet jeśli traficie na przesławny show sędziny Anny Marii Wesołowskiej, będziecie się na nim lepiej bawić niż na „thrillerze” Susan Montford.

Screeny

HO, WHILE SHE WAS OUT HO, WHILE SHE WAS OUT HO, WHILE SHE WAS OUT HO, WHILE SHE WAS OUT

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ tak, Kim Basinger wciąż wygląda sympatycznie

Minusy:

- nie, Craig Sheffer wciąż nie potrafi grać
- niestety: Lukas Haas słabo wypada jako bezwzględny morderca
- kto wymyślił tak idiotyczną i nieprzekonującą fabułę???
- i co najgorsze: głupota tego filmu zupełnie nie śmieszy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -