Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:FROM DUSK TILL DAWN

FROM DUSK TILL DAWN

Od Zmierzchu do Świtu

ocena:5
Rok prod.:1996
Reżyser:Robert Rodriguez
Kraj prod.:USA
Obsada:Quentin Tarantino, George clooney, Hervey Keitel
Autor recenzji:Piekarz
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:7.07
Głosów:98
Inne oceny redakcji:
BartX - 9
GrzEGOrz - 9
Drachu - 7
Flaco - 7
Kinson - 7
Sabbath - 7
Ash J. Williams - 7
Skaraś - 7

Pamiętam, że gdy pierwszy raz sięgnąłem po ten film, byłem święcie przekonany, że mieszanka Rodrigueza (reżyseria) i Tarantino (scenariusz i jedna z głównych ról) oznaczać może jedno: strzelaniny, strzelaniny i duża ilość niecenzuralnych wyrazów. Jakież więc było moje miłe zaskoczenie, gdy okazało się, że reżyser nie nakręcił zwykłego filmu sensacyjnego, a niezły horror.

Główni bohaterowie filmu, bracia Gecko po napadzie na bank zmierzają do baru "Titty Twister" w Meksyku. Tam mają spotykać się ze znajomym, który ma zapewnić im bezpieczną kryjówkę. Po drodze zabierają zakładników: kaznodzieję i jego dwójkę dzieci. Docierają do baru chcąc spokojnie doczekać świtu, a wraz z nim przyjaciela Carlosa i upragnionej wolności. Jednak po zmierzchu drzwi się zamykają, a zabawę zaczynają urządzać sobie wampiry.

Rodriguez po sukcesie "Desperado" nakręcił kolejny dobry film. Trudno ocenić, czy chciał nakręcić horror czy może komedio-horror? W każdym razie udało mu się to nieźle. W „Od zmierzchu do świtu” przedstawiono kilka interesujących sposobów walki z wampirami np: woda święcona w prezerwatywach i zabawkach na wodę albo krzyż zrobiony z kija basebolowego i broni. Muzyka w filmie jest ciekawa, nie przeszkadza w oglądaniu, chociaż większego dreszczyka emocji nie powoduje. Reżyser ponownie skorzystał ze sprawdzonych przez siebie aktorów, co wyszło obrazowi Rodrigueza na dobre. Ciekawostką jest, że jeden z nich, Cheech Marim gra w tym filmie aż trzy różne role. Które, to już sami musicie zobaczyć… Co prawda jest w filmie kilka rzeczy, które rażą np: przez czterdzieści minut nie pojawia się żaden wampir, czy też niesamowita łatwość z jaką ludzie wbijają w krwiożercze bestie różne ostre przedmioty.

Film jest ciekawy i można go obejrzeć, chociażby dla dobrej gry Clooneya albo pomysłowym metodom uśmiercania wampirów. Ale od razu muszę przestrzec, że nie będziecie się zbytnio bać, a film nie utkwi wam na dłużej w pamięci.

Screeny

HO, FROM DUSK TILL DAWN HO, FROM DUSK TILL DAWN HO, FROM DUSK TILL DAWN HO, FROM DUSK TILL DAWN

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ ciekawa fabuła
+ gra aktorów
+ pare ciekawych pomysłów uśmiercania wampirów

Minusy:

- nie jest straszny
- za dużo czasami humoru
- przez czterdzieści minut żadnego wampira


Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -