Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:FROM DUSK TILL DAWN 2

FROM DUSK TILL DAWN 2

Od Zmierzchu do Świtu 2

ocena:4
Rok prod.:1999
Reżyser:Scott Spiegel
Kraj prod.:USA
Obsada:Robert Patric, Bo Hopkins, Duane Whitaker
Autor recenzji:Piekarz
Ocena autora:4
Ocena użytkowników:3.37
Głosów:38
Inne oceny redakcji:
BartX - 6
Skaldi - 5
Kinson - 4
Sabbath - 4

Obejrzawszy całkiem interesujące "Od zmierzchu do świtu" Rodrigueza, nie wypadało nie sięgnąć po jego sequel, mimo że kontynuacje nie cieszą sie dobrą opnią wśród widzów. Co, niestety, sprawdziło się i przy tym filmie.

Przestępca Luther wraz ze swoimi dawnymi kumplami, planuje napad na bank w Meksyku. Miejscem ich spotkania jest przydrożny Motel "El Coyot", w którym mają ustalić szczegóły napadu. Gdy Luther przybywa w umówione miejsce, jego zachowanie jest dziwne i podejrzane, a w jego wyglądzie dostrzegają cos niepokojącego. Nie wiedzą, że ich kolega miał po drodze spotkanie z wampirem.

Obejrzałem ten film do końca, tylko dlatego, że zawsze oglądam filmy w całości. Miałem nadzieję, że dwójka "Od zmierzchu do świtu" przynajmniej w pewnym stopniu dorówna poprzedniej. Pomyłka ! Sequel tego filmu jest po prostu słaby, a co najgorsze nie jest wcale straszny. Co prawda pierwsza część też nie dawała nam zbyt wielu powodów do podnisenia poziomu adrenaliny, ale za to gra aktorska i oryginalność tamtej produkcji, nam to rekompensowała. Mimo że w ‘Od zmierzchu do świtu 2” maczali palce Rodroguez i Tarantino, to okazało się nie wystarczające, żeby uratować go od przeciętności. W filmie nie występują znani aktorzy Holywood, jedynie osoba Roberta Patricka, który popularność zyskał dzięki roli T1000 w "Terminatorze 2", nie jest w tym towrzystwie zupełnie obca widzowi. Jednak i on w żaden sposób nie zachwyca nas swoim kunsztem aktorskim. Gruga część "Od zmierzchu do świtu" w zasadzie nie nawiązuje do swojego pierwowzoru, oprócz jednego zdania o braciach Gecko i pięciominutowej sceny rozgrywającej się w barze "Titty Twister". Jest jeszcze aktor Danny Trejo, który w obu produkcjach zagrał rolę barmana, (mimo że w pierwszej części zginął, no ale najwidoczniej wampiry przechodzą reinkarnację), jednak moim zdaniem to zdecydowanie zbyt słabe połączenie tych dwóch części. Wielka szkoda, że reżyser Scott Spiegel, który wraz z Samem Raimi napisał scenariusz do tak znanego i kultowego już filmu "Evil Dead 2" w tym wypadku stworzył słaby i nudny film. Jako plus mogę dodać że w filmie jest parę zaskakujących ujęć kamery oraz niemało krwawych jatek, i.....tyle. Jako ciekawostkę należy uznać pojawienie się w pierwszej sekwencji filmu, gwiazdy serialu "Beverly Hills 90210"- Tiffani-Amber Thiessen oraz znanego każdemu horroro-fanowi, Bruce `a Cambella słynnego z roli Asha ze serii "Evil Dead"

Film "Od zmierzchu do świtu 2: Texas Blood money" rozczarował mnie zupełnie. Nie ma on takiego samego klimatu jaki towarzyszył pierwszej części, a ponieważ jest to sequel, skazany jest więc na porównanie, któremu niestety nie jest w stanie sprostać. Można go obejrzeć, lecz widz, który na to się zdecyduje raczej nie będzie zadowolony.

Screeny

HO, FROM DUSK TILL DAWN 2 HO, FROM DUSK TILL DAWN 2 HO, FROM DUSK TILL DAWN 2 HO, FROM DUSK TILL DAWN 2 HO, FROM DUSK TILL DAWN 2 HO, FROM DUSK TILL DAWN 2

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ parę ciekawych scen
+ parę krwawych jatek

Minusy:

- nieudane nawiązanie do pierwszej częsci
- słaba gra aktorska
- nie straszy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -