Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:KISS ME, KILL ME a.k.a Baba Yaga a.k.a Devil Witch

KISS ME, KILL ME a.k.a Baba Yaga a.k.a Devil Witch

Kiss Me, Kill Me

ocena:10
Rok prod.:1973
Reżyser:Corrado Farina
Kraj prod.:Włochy
Obsada:Caroll Baker, George Eastman, Isabelle de Funes, Elly Galeani
Autor recenzji:Joanna Konik
Ocena autora:10
Ocena użytkowników:8
Głosów:1
Inne oceny redakcji:

Przeglądając włoskie produkcje filmowe, szczególnie te, które poruszają temat grozy nie sposób nie trafić na film Corrado Fariny pt: „Kiss Me, Kill Me”. Dzieło to z jednej strony opowiada niesamowicie bajeczną historię o lekkim zabarwieniu erotycznym, z drugiej jest ekranizacją komiksu Guido Crepaxa. Sam sposób kręcenia obrazu jest doskonałym przełożeniem krótkich historii obrazkowych na taśmę filmową. A niesamowita historia Baby Jagi dzięki temu zabiegowi zyskuje dodatkowy wyraz.

Valentina jest fotografem mody, nie rozstaje się ze swoim aparatem. Podczas nocnego spaceru spotyka tajemniczą starszą kobietę, która od tego czasu zaczyna mieć ogromny wpływ na jej życie. Artystka nękana jest przez nocne koszmary wypełnione erotyzmem. W końcu jeden z jej aparatów fotograficznych wydaje się rzucać śmiertelną klątwę na osoby fotografowane. Jedynym sposobem na to, by odczarować jej życie, wydaje się być wizyta u tajemniczej Baby Jagi. Valentina pod pozorem sfotografowania strychu rezydencji starszej kobiety dokonuje kolejnych mrożących krew w żyłach odkryć.

Historia opowiedziana w filmie jest niesamowicie bajeczna, do przesytu kolorowa, wręcz wydawałoby się, że męcząca poprzez swoje odwołanie do bajek dla dzieci. W końcu któż inny jak nie dziecko boi się starej Baby Jagi? Nie mniej jednak sam sposób opowiedzenia jej jest godny zainteresowania. Z jednej strony zniewala obrazowość samego filmu. Wydaje się, jakby każdy kadr był przemyślany pod względem kompozycyjnym, fotograficznym – wszystko jest tutaj na swoim miejscu. Każde wnętrze podkreśla sytuację, która się w nim dzieje. Pomimo bardzo soczystych i krzyczących wręcz kolorów skupiamy się tylko i wyłącznie na kolejnej sytuacji. Ponad to, obraz jest tak skonstruowany, że każde przejście do kolejnego etapu akcji jest odwzorowaniem przeskoku na kolejny obrazek w komiksie.

Pomimo dużej ilości roznegliżowanych kobiet w najróżniejszych strojach, bardziej pozujących do zdjęć niż grających rolę w filmie, sam wątek erotyczny jest bardzo delikatnie wpleciony w całą historię, bardziej się go czuje niż widzi. A w końcu o to chodzi w komiksie – by jednym obrazkiem ukazać coś więcej niż tylko sekundę zastygłą na papierze. Również samo pokazanie Valentiny – czarnowłosej dziewczyny o ogromnych oczach – jest tak bardzo charakterystyczne, że zapada głęboko w pamięć.

Film ogląda się bardzo dobrze, gdyż odpowiednie nagromadzenie krótkich zazębiających się historii odpowiednio ubranych w soczysty kolor nie pozwala na chwilę wytchnienia. Idealnie dobrane tempo przeskoku akcji i doskonały wybór aktorów oraz niesamowita scenografia nie pozwala się nudzić widzowi.

Screeny

HO, KISS ME, KILL ME a.k.a Baba Yaga a.k.a Devil Witch HO, KISS ME, KILL ME a.k.a Baba Yaga a.k.a Devil Witch HO, KISS ME, KILL ME a.k.a Baba Yaga a.k.a Devil Witch HO, KISS ME, KILL ME a.k.a Baba Yaga a.k.a Devil Witch HO, KISS ME, KILL ME a.k.a Baba Yaga a.k.a Devil Witch HO, KISS ME, KILL ME a.k.a Baba Yaga a.k.a Devil Witch

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ scenografia
+ reżyseria
+ gra aktorska
+ pomysł
+ przeskoki akcji

Minusy:

- nie ma

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -