Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:CRADLE OF FEAR

CRADLE OF FEAR

Kołyska Strachu

ocena:7
Rok prod.:2001
Reżyser:Alan Chandon
Kraj prod.:Wielka Brytania
Obsada:Dani Filth, Edmund Dehn, David McEwen
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:5.32
Głosów:57
Inne oceny redakcji:
Drachu - 7
Mr Filth - 6
GrzEGOrz - 6
Spike - 6
Aqueda - 2
Molly - 4
Ash J. Williams - 6
Skaraś - 7

"Cradle of Fear" to niskobudżetowy horror zrealizowany głównie przez ludzi odpowiedzialnych za mroczne teledyski black metalowej formacji Cradle of Filth. Rezultat ich starań okazał się całkiem niezły jednak całość przeszła bez większego echa.

Film składa się z czterech różnych historyjek, które łączy wspólny wątek. Pierwsza z nich opowiada o ostatnim epizodzie z życie Mel. Dziewczyna wraz ze swą przyjaciółką wybiera się do jednego z nocnych klubów z muzyką metalową, gdzie poznaje tajemniczego mężczyznę (w tej roli Dani Filth). Mel spędza noc z nieznajomym jednak już rankiem jej życie ulega kompletnej zmianie. Kobieta ma dziwne wizje, a na ulicach widzi dziwaczne kreatury zamiast ludzi. Zdesperowana Mel biegnie po pomoc do swej przyjaciółki. Na miejscu okazuje się, że dziewczyna jest w ciąży, a z jej brzucha zaczyna wyłaniać się zdeformowane, nieludzkie dziecko... Druga historia opowiada o dwóch włamywaczkach, które są w trakcie rabowania niepozornego domu. Sytuacja ulega komplikacji w momencie gdy dziewczyny zaczynają zdawać sobie sprawę, iż w mieszkaniu nie są same... Trzecia historyjka przedstawia losy bogatego mężczyzny, który ma piękną i kochającą żonę, wspaniały wóz, dużo pieniędzy, jednak nie ma jednej nogi. W końcu nasz bohater dowiaduje się, że istnieje sposób na rozwiązanie jego problemu - musi tylko znaleźć świeżą kończynę. Nick nie zastanawia się zbyt długo i postanawiać amputować nogę jednemu ze swoich przyjaciół... Ostatni epizod opowiada o Richardzie, który pewnego dnia postanawia sprawdzić w internecie zasób "chorych" stron. Wreszcie trafia na stronę o nazwie "sick room", która zaspakaja jego chore pragnienie oglądania przemocy. Mężczyzna od tej pory ulega dziwnej przemianie i zaczyna płacić za oglądanie ranionych i zabijanych ludzi, które odbywa się na żywo na ekranie jego komputera. Richard traci pracę, dom i znajomych jednak już nic dla niego nie ma wartości. Postanawia dotrzeć do mrocznego miejsca gdzie istnieje "sick room" i osobiście przekonać się na czym polega jego istota... Jak już wspomniałem na początku, finał tych czterech historyjek jest wspólny ponieważ wszystkie mają powiązanie ze śledztwem jakie prowadzi detektyw Neilsona. Jego odkrycie prowadzi go do Kempera - seryjnego mordercy małych, który ze swej odizolowanej od świata celi wciąż kieruje morderstwami by w ten sposób zemścić się na osobach, które wsadziły go za kratki. Rezultat spotkania twarzą w twarz okaże się wyjątkowo krwawy...

"Cradle of Fear" to wbrew pozorom nie tylko danie przygotowane dla miłośników black metalowego zespołu. Film obfituje w dziesiątki krwawych scen gore, a momentami wręcz zraża do siebie ukazaną tu przemocą i bestialnością. Efektów specjalnych jest naprawdę wiele. Fani CoF pewnie szybko zauważą zbieżność między wieloma scenami w filmie (postaciami, stworami), a teledyskami tej formacji. Aktorstwo stoi na bardzo niskim poziomie. Całość jest ciekawa ale to pewnie zasługa aż czterech (a właściwie pięciu) historyjek, które sprawiają, że film nie staje się monotonny. Najciekawsza jest zdecydowanie oryginalna opowieść o "chorym pokoju", w którym internauta po wpłaceniu odpowiedniej kwoty mógł wybrać sposób, część ciała, czy też przedmiot jakim będzie zabijana lub kaleczona ofiara. Dla historyjka posiada wyjątkową atmosferę i jest w miarę na czasie. Od strony muzycznej film może lekko rozczarować bowiem niewiele w nim ciężkiego grania na co zapewne liczyli fani Daniego.

Reasumując. Dużo przemocy, gore i brutalności - "Cradle of Fear" jest właśnie takim filmem. Polecam go głównie miłośnikom krwawych efektów specjalnych, fanom Cradle Of Filth oraz tym, którzy lubią oglądać krótkie epizody.

Trzygroszówki

Molly przyznał ocenę 4 i napisał:

Trudno mi wyrazić jednoznaczną opinie na temat tego filmu. Jest on z jednej strony krwawy i brutalny, jednak z drugiej płytki i sztuczny. Początkowe sceny ukazywały tylko jedno – tandeta i kicz, jednak z czasem film się rozkręcił, choć mi i tak przypadła do gustu tylko jedna historia. Szkoda również, że aktorzy zbytnio się nie popisali. Istotą filmu wydaje się być jedynie dogłębne ukazanie scen mordów, a dodatki takie jak klimat, muzyka i fabuła zeszły na drugi plan. A szkoda..

Screeny

HO, CRADLE OF FEAR HO, CRADLE OF FEAR HO, CRADLE OF FEAR HO, CRADLE OF FEAR HO, CRADLE OF FEAR HO, CRADLE OF FEAR HO, CRADLE OF FEAR HO, CRADLE OF FEAR HO, CRADLE OF FEAR HO, CRADLE OF FEAR

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ mnóstwo efektów specjalnych
+ są aż 4 historyjki, czyli dla każdego coś innego
+ orygilaność i atmosfera ostatniej opowieści
+ dużo gore
+ w miarę ciekawe zakończenie

Minusy:

- gra aktorów
- trzecia opowieść, która porusza bardzo popularny już motyw w horrorach

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -