Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:PSYCHOTICA

PSYCHOTICA

Psychotica

ocena:1
Rok prod.:2010
Reżyser:Jonathan Wright
Kraj prod.:Kanada
Obsada:Shamier Anderson, Christian Bako, Aimee Feler, Meka Ghanei, Matthew Gonzales, Jordan Hayes, Kevin Walker
Autor recenzji:Drakul
Ocena autora:1
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

Ze złym horrorem jest jak z wieloma innymi, na wskroś słabymi i nieudanymi projektami. Weźmy na przykład muzykę, bo to temat mi bliski. Zbyt wielu ludziom wydaje się, że do nagrania dobrej płyty potrzeba przede wszystkim chęci, a reszta jest nieważna. Dlatego właśnie powstają niekończące się stosy bezwartościowych płyt, na których nikt nie umie grać, albo może i nawet potrafi, ale gra muzykę, która jest akurat popularna i gra ją 7 milionów innych kapel. Wiadomo, że o twórcach miernoty szybko się zapomina, ale nie da się nie zauważyć rosnącej góry śmieci, którą produkują. Jeżeli więc nie zabije nas wirus, meteoryt, wojna nuklearna czy wulkan w Yellowstone, to być może zrobi to powódź chłamu i pseudoartystycznych odpadów, która nas zatopi...

Ledwie przy okazji jednej z ostatnich recenzji pisałem, że w zasadzie nie mam nic do powiedzenia na temat filmu, a przychodzi mi to zrobić ponownie. Obiecywałem sobie, że nie będę oglądał filmów narażających na szwank moje zdrowie psychiczne, ale znów dałem się podejść – tym razem ocenie na IMDB, która świeciła, jak neon: 6.9!

Cóż znajdziemy w tym wiekopomnym dziele, jakim jest Psychotica? Jak to w każdym gniocie: niewiele. Scenariusze do takich filmów pisze się chyba na zlecenie, zrzucając to na barki zupełnie przypadkowych ludzi, skoro powstają takie bzdury. Tym razem historia skupia się na środowisku narkomanów. Pewien senator, zapewne chcąc wygrać kolejne wybory lub nawet kampanię prezydencką, zamierza zlikwidować problem z narkotykami poprzez wypuszczenie na „rynek” substancji powodującej chęci samobójcze. Nie trzeba geniusza, aby zrozumieć, jak durny jest to pomysł. Senator wynajmuje do tego celu bezwzględnego lekarza, który eksperymentuje na zwierzętach, aby uzyskać odpowiednią substancję. Jak to w takich wypadkach bywa, wszystko idzie źle i zamiast „cudownego środka”, dostajemy coś zupełnie innego (w filmie nazywają to „Baby Blue”). Otrzymany środek powoduje skrajną agresję i wyzwala mordercze instynkty. Stąd mamy już tylko krok do zaserwowania nam banalnego, tępego i możliwie krwawego horroru – narkotyk trafia do ludzi i szybko skutkuje przypadkami zbiorowego szału i zabójstw wśród narkomanów. W naszym przypadku dotyczy to grupy młodych ludzi, którzy chcą zrobić sobie dobrze „ostatni raz” przed całkowitym odwykiem. Udają się do odludnego i opuszczonego domu, gdzie mieszają narkotyki z „Baby Blue”. Finał jest oczywisty: zaczyna się krwawa jatka. W międzyczasie senator każe „doktorkowi” pozbyć się wszelkich dowodów istnienia tego środka, więc nie pozostaje mu nic innego, jak tylko pozabijać wszystkich, którzy go zażyli. Niczego więcej nam już nie potrzeba, prawda?

Z głupim pomysłem wiąże się zwykle niewielki budżet, więc nie uświadczymy w filmie fajerwerków i dbałości o szczegóły. Musi nam wystarczyć odludny dom, średniej jakości efekty specjalne, starających się ze wszelkich sił, ale niedoświadczonych aktorów oraz zupełnie bezsensowny, idący na maksymalne skróty, rozwój akcji. I tak aż do smutnego końca, gdy nasz mózg opuścił w panice czaszkę i dymi już gdzieś na podłodze...

Nie znajdziecie tu niczego, co stawiałoby ten film choćby o milimetr ponad poziomem najgorszego chłamu. Jeżeli ktoś chciałby jednak zmierzyć się z dziełem pana Wrighta, to mam zadanie domowe: jaki związek logiczny zachodzi pomiędzy epizodem otwierającym film, a cały jego dalszym ciągiem? Osobiście funduję spotkanie z reżyserem, jeżeli ktoś wykaże taki związek przyczynowo-skutkowy.

Screeny

HO, PSYCHOTICA HO, PSYCHOTICA HO, PSYCHOTICA HO, PSYCHOTICA HO, PSYCHOTICA HO, PSYCHOTICA

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ nie stwierdziłem – no chyba, że ktoś za „plusy” uzna dość znaczną ilość scen związanych z seksem...

Minusy:

- za całokształt

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -