Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:ZOMBIE WEREWOLVES ATTACK!

ZOMBIE WEREWOLVES ATTACK!

Atak Wilkołaków Zombie

ocena:2
Rok prod.:2009
Reżyser:Chris Green
Kraj prod.:USA
Obsada: Stefan Bitar, Michelle Ferguson, Ginette Gaskin, Dany Geshan
Autor recenzji:Shadock
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

Tromy przedstawiać nikomu nie trzeba. To działająca od ponad trzydziestu lat wytwórnia, której głównym założeniem jest propagowanie kiczu i produkcja niskobudżetowych filmów. Mimo iż w jej katalogu znajdziemy science-fiction, dokumenty (!) czy thillery, największy nacisk położono na horrory. Te zaś można podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy, to te, które realizuje wytwórnia samodzielnie. Są to zazwyczaj totalnie zwariowane, kreskówkowo brutalne, niewiarygodnie kiczowate horrorki, przy których, z odpowiednim podejściem można się dobrze bawić. Drugi rodzaj, to te, które stworzyli całkowici amatorzy, a Troma udzieliła im wsparcia i dystrybucji. I chociaż w tego typu filmach można znaleźć „ambitne dzieła” jak „Killer Condom”, to z najczęściej trafiamy na totalne gnioty. Takie jak „Zombie Werewolves Attack”.

Oto w niewielkim mieście odbywa się domowa impreza, na której wesołe towarzystwo spędza czas na paleniu zioła i grach komputerowych. W tym samym czasie, w mieście grasuje demoniczny wilkołak. Gdy część imprezowiczów udaje się do sklepu by uzupełnić zapasy, zostają zaatakowani przez bestię. Ugryziona dziewczyna wkrótce zmienia się potwora. Okazuje się, że jest ich coraz więcej. Wkrótce całe miasto obraca się w krwiożercze wilkołaki. Czy grupka ocalałych zdoła pokonać inwazję? Czy odważą się zabijać bestie, które jeszcze niedawno były niewinnymi ludźmi?

Oczywiście poniosło mnie nieco w streszczeniu, przyznam jednak, że ubarwiłem jedynie nieco opis, jaki serwują nam sami „twórcy”. Prawda jest zaś taka, że oglądamy amatorsko zrealizowany film, który przez pierwsze dwadzieścia minut pokazuje nam niewiarygodnie drętwą i tępą imprezę, na którą składają się czerstwe żarty i tragiczne aktorstwo. W zasadzie, wyobraźcie sobie najnudniejszą posiadówkę na jakiej byliście, wyobraźcie sobie, że to wszystko filmujecie i macie mniej więcej obraz tego epizodu, który składa się niemal na połowę filmu. Sprawiedliwie dodam, że mamy drobne przebitki sugerujące problem wilkołaka w mieście, na samej imprezie pojawiają się sugestie kłopotów między jej uczestnikami, wszystko to jednak rozbija brak logiki i elementarnych umiejętności prowadzenia akcji, czy też jej filmowania.

Jeśli myślicie, że coś się zmienia przy ataku potworów, to się mylicie. Całe miasto, jak informuje nas opis, okazuje się być czterema osobami, widać bowiem budżet nie pozwolił na zakupienie więcej niż czterech gumowych masek wilkołaków. Do efektów dołożymy jeszcze lekkie zabawy z green screenem i już mamy całość przerażającego tworu, jakim jest ten film. Ataki są chaotyczne i dramatycznie nudne. Bohaterowie wygadują totalne bzdury, w które sami nie wierzą. Na przykład po pierwszym ataku potwora, zastanawiają się, że nigdy nie widzieli tak ogromnego psa, więc musi to być wilkołak. Faktu, że biega on na dwóch nogach, w dżinsach i bluzie nie dostrzegli. Podobnych idiotyzmów w filmie jest niemało i roztrząsać ich nie zamierzam, podobnie jak zagłębiać się w „niuanse” fabuły. Bo oto bohaterowie mają swoje wizje, dylematy, pojawia się łowca wilkołaków, który zdradza im sekret jak zaradzić problemowi, dochodzi do „dramatycznej” konfrontacji, i tak dalej i tak dalej. I wszystko to byłoby całkiem niezłe, gdyby ktoś nad tym posiedział, dopracował, zatrudnił profesjonalistów, a nie tylko grupkę znajomych. Bo pomysł wyjściowy jest niezły. I ten pomysł doceniam, resztę oceniam na niedostatecznie. Nawet jako fan Tromy.

Screeny

HO, ZOMBIE WEREWOLVES ATTACK! HO, ZOMBIE WEREWOLVES ATTACK!

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ pomysł wyjściowy

Minusy:

- wykonanie

- aktorstwo

- i cała reszta.

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -