Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:BELA LUGOSI MEETS A BROOKLYN GORILLA

BELA LUGOSI MEETS A BROOKLYN GORILLA

Bela Lugosi Meets a Brooklyn Gorilla

ocena:4
Rok prod.:1952
Reżyser:William Beaudine
Kraj prod.:USA
Obsada:Bela Lugosi, Duke Mitchell, Sammy Petrillo, Charlita , Muriel Anders
Autor recenzji:Joanna Konik
Ocena autora:4
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

Odkąd powstało kino, daje się zauważyć jedną prawidłowość – to nie aktorzy odpowiedzialni są za film, ale reżyser, który odpowiednio prowadząc kolejne wątki swego dzieła, wciąga widza w historię. W obrazie pod szumnie brzmiącym tytułem „Bela Lugosi Meets a Brooklyn Gorilla” niestety cała odpowiedzialność za film została zrzucona na barki podstarzałego Lugosiego.

Dwóch amatorów lotnictwa wskutek wypadku samolotowego trafia na egzotyczną wyspę. Tam poznają nieziemskiej urody Nonę, która jest córką wodza plemienia zamieszkującego wyspę Cola-Cola. Jej pasją jest nauka. Pomimo cudowności wyspy mężczyźni postanawiają powrócić do swojej ojczyzny. O pomoc w tym proszą tajemniczego doktora Zabora, ten jednak nie zamierza tak łatwo pozbyć się potencjalnych królików doświadczalnych.

Film opowiada historię, która w swoim zarysie wydaje się całkiem ciekawa. Do tego egzotyczne miejsca, piękne dziewczyny i drapieżne zwierzęta skonfrontowane z typowymi ludźmi miasta zwykle dobrze sprawdzają się w filmach grozy. Nie gorzej prezentują się eksperymenty medyczne. Sam pomysł jest zatem wyśmienity, gorzej niestety z jego realizacją. Znakomity doktor Zabor i równie cudowna Nona wydają się grać w innym filmie niż cała reszta aktorów. By tego było mało – obraz jest bardziej komedią niż horrorem. Kulminacyjna scena wyzwala w każdym widzu salwę śmiechu, podczas kiedy powinna mrozić krew w żyłach.

Sceny nie mają jakiegoś logicznego przejścia – jak gdyby kamera skakała z jednego miejsca w kolejne. To bardziej przypomina oglądanie kilku filmów jednocześnie niż jednego, który jest jednolitą całością. Natomiast najbardziej komiczny bohater jest stylizowany na typowego ciamajdę. Śmieszą jego potknięcia, bezmyślne zagrania, wydaje się żywcem wyciągnięty z kina niemego.

Film „Bela Lugosi Meets a Brooklyn Gorilla” ogląda się dobrze, niemniej jednak pomieszanie gatunków filmowych oraz nieokiełznanie aktorów sprawiają, że widz może się znudzić ciągłym przypominaniem, o co chodzi. Dlatego też jest to raczej film dla fanów twórczości Beli Lugosiego.

Screeny

HO, BELA LUGOSI MEETS A BROOKLYN GORILLA HO, BELA LUGOSI MEETS A BROOKLYN GORILLA HO, BELA LUGOSI MEETS A BROOKLYN GORILLA HO, BELA LUGOSI MEETS A BROOKLYN GORILLA HO, BELA LUGOSI MEETS A BROOKLYN GORILLA HO, BELA LUGOSI MEETS A BROOKLYN GORILLA HO, BELA LUGOSI MEETS A BROOKLYN GORILLA HO, BELA LUGOSI MEETS A BROOKLYN GORILLA HO, BELA LUGOSI MEETS A BROOKLYN GORILLA

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ pomysł
+ Bela Lugosi

Minusy:

- niewielkie napięcie
- niedopracowane wątki
- reżyseria

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -