Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:HEATSTROKE

HEATSTROKE

Kosmiczna gorączka

ocena:2
Rok prod.:2008
Reżyser:Andrew Prowse
Kraj prod.:USA
Obsada:D.B. Sweeney, Danica McKellar, Chris Cleveland
Autor recenzji:gościnnie: Dariusz Kick
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

Czasami jest taka potrzeba, żeby sięgnąć po coś, po co normalnie w życiu byście nie sięgnęli. Nawet psy mają chwile, w których muszą wytarzać się w łajnie. Dla nas taką odskocznią może być Kosmiczna Gorączka. Były czasy, kiedy E.T. nie mógł dodzwonić się do domu, w kosmosie rządził Obcy a teraz nadszedł czas na nich.

Czy można przeżyć traumę oglądając telewizję? U nas bez wątpienia, ale w USA? A jednak. Steve Obanon będąc małym chłopcem dostrzegł w telewizji czerwone oczy. To zdarzenie odmieniło go na resztę życia. Od tamtego czasu musiał się leczyć u psychologa, co jednak nie przeszkodziło mu dochrapać się stopnia kapitana w US Army. Mało tego, został wysłany na tropikalną wyspę wraz z zespołem „naukowców” w celu poszukiwania obcych. Niby zadanie karkołomne i nie do wykonania. Ale co, on nie znajdzie? Steve to człowiek pełny werwy, przy czym uprzedzam, że werwa to nie nazwa nowego dopalacza. Jego „karate” jest tak mocarne, a ciosy błyskawiczne i śmiertelnie niebezpieczne, że można go porównać jedynie do karzącej ręki Pana. Pojawia się nie wiadomo gdzie, kiedy i po prostu czyni świat lepszym.

Na wyspę zlatują się modelki na sesję fotograficzną. Jakoś trzeba podkręcić atmosferę. A że fotomodelki do tropików ciągną jak muchy do g… to rzecz wiadoma. Jedna z pań zachwycona sprawnością fizyczną Stevego szybko się w nim zakochuje, choć nie wnosi to niczego do fabuły. Chyba tylko tyle, że co, on nie wyrwie modelki? Jest jeszcze miejscowy policjant, który kręci się po wyspie jak Marek Mostowiak po swoim sadzie. W ogóle wszyscy, pseudonaukowcy, Steve, modelki itd. pałętają się tu i tam robiąc za czasoumilacze. Aż wreszcie, ujawniają się obcy. Trudno powiedzieć czy to nieudane rekwizyty z Parku Jurajskiego Spielberga, czy może ktoś przeczytał w dzieciństwie Karela Capka a „TO” jest jego wariacją na ten temat. Jakby na to nie patrzeć, tragedia. Na szczęście armia wysyła posiłki i po chwili zjawia się coś około siedmiu chłopa! Chłopcy zawsze potrafili dobrze oszacować ryzyko. Jaka inwazja, taka odsiecz.

Kosmiczna Gorączka to prawdziwa szmira. Tandeta pierwszej wody. Jest to jeden z tych filmów, podczas których nie możesz się oderwać od TV, żeby nie przeoczyć, na co jeszcze wpadli twórcy tego gniotu. Gdybym użył w kontekście tego filmu słów - gra aktorska, byłoby to spore nadużycie semantyczne. Szczególna uwagę należy zwrócić na dialogi. Na przykład gość, który biegnie do łazika słyszy tekst: Ty, jedź drogą! Czyżby ekipa Steva dysponowała bardziej zaawansowaną technologią niż mi się wydawało? Następnym razem, jak żona będzie wychodzić do pracy rzucę za nią: Ej Ty, wyjdź drzwiami… Natomiast efekty specjalne, na te bez wątpienia musiał wyłożyć miejscowy proboszcz wysypując zawartość tacki z niedzielnej sumy. Te efekty mogą Was przyprawić o prawdziwą traumę. Natomiast sam Steve Obanon… cóż można powiedzieć o tym facecie. Jest równie irytujący, co „fascynujący”. Wypłoszył obcych z buszu, wyrwał fotomodelkę, więc pomyślałem sobie. No, co, ja nie obejrzę?

Screeny

HO, HEATSTROKE HO, HEATSTROKE HO, HEATSTROKE HO, HEATSTROKE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ kiepska gra aktorska
+ koszmarne efekty
+ idiotyczna fabuła
+ czerstwe dialogi

Minusy:

- nie jest tak zły, żeby był genialny

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -