Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:KILLER TOON a.k.a Deo Web-toon: Ye-go Sal-in

KILLER TOON a.k.a Deo Web-toon: Ye-go Sal-in

Killer Toon

ocena:5
Rok prod.:2013
Reżyser:Yong-gyun Kim
Kraj prod.:Korea Południowa
Obsada:Si-young Lee, Ki-joon Uhm, Hyeon-woo Kim
Autor recenzji:Dariusz Kick
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

Mi-sook Seo jest szefową wydawnictwa, które specjalizuje się w komiksach. Późną porą na jej skrzynkę pocztową przychodzi najnowsza praca Ji-yoon autorki, która odniosła spory sukces. Kiedy Mi-sook przegląda kolejne ilustracje dostrzega w nich historię własnego dzieciństwa. Historię, o której pragnęłaby zapomnieć. Oburzona dzwoni do autorki, ale w biurze zaczynają dziać się niepokojące rzeczy. Nie tylko w biurze, na ekranie komputera również. Rano odnalezione zostają zwłoki pani redaktor. Natomiast największą zagadką jest fakt, że to, co przydarzyło się Mi-sook, jest identyczne do tego, co przedstawia komiks autorstwa Ji-yoon.

Od strony technicznej film jest naprawdę bardzo solidnie zrobiony. Doskonałe kadrowanie sprawia, że warstwa wizualna stoi na wysokim poziomie. Nie ma tu miejsca na wpadki i niedoróbki. Pod tym względem jest to ciekawa produkcja, która znajdzie uznanie w szerokich kręgach. Jednak gdzieś w tym wszystkim zagubił się horror. Nawet, jeśli mamy wysmakowaną i klimatyczną scenografię, nie idzie za tym dramaturgia czy dreszczyk emocji, a ostatecznie o to przecież w horrorze chodzi.

Ponieważ film jest dość długi, ciekawy z początku pomysł zaczyna w pewnym momencie nudzić, wręcz przytłaczać. W sposób oczywisty pewne wątki stają się przewidywalne. Można również odnieść wrażenie, że w pewnym momencie sam horror staje się wyłącznie metaforą, ale niektóre sceny temu przeczą. Rodzi się pewien dysonans. W filmie przewija się motyw zemsty i głęboko skrywanych grzechów. Można pokusić się o porównanie do produkcji z 2010 roku Be-seu-teu-sel-leo (reż. Leong-ho Lee).

Deo Web-toon: Ye-go Sal-in, to jeden z tych filmów, które nie wnoszą niczego nowego do gatunku, ale dobrze się go ogląda. Film w odbiorze jest trochę nierówny. Nie byłoby tego problemu, gdyby go skrócono do 90 minut. Moim zdaniem tylko by zyskał.

Screeny

HO, KILLER TOON a.k.a Deo Web-toon: Ye-go Sal-in HO, KILLER TOON a.k.a Deo Web-toon: Ye-go Sal-in HO, KILLER TOON a.k.a Deo Web-toon: Ye-go Sal-in HO, KILLER TOON a.k.a Deo Web-toon: Ye-go Sal-in HO, KILLER TOON a.k.a Deo Web-toon: Ye-go Sal-in HO, KILLER TOON a.k.a Deo Web-toon: Ye-go Sal-in

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ warstwa wizualna
+ dobrze się ogląda
+ gra aktorska

Minusy:

- nierówny
- słaby jako horror
- zbyt długi

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -