Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:DARKROOM

DARKROOM

Darkroom

ocena:3
Rok prod.:2013
Reżyser:Britt Napier
Kraj prod.:USA
Obsada:Kaylee DeFer, Christian Campbell
Autor recenzji:Dariusz Kick
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

Zacznę z nieco marynistycznym zabarwieniem i porównam kino niezależne do morskiej fali. Czasami wyrzuci na plażę coś zaskakującego, ale częściej woda spłynie po piasku nie zostawiając literalnie niczego poza wilgotnym piaskiem. W przypadku Darkroom jest, tak jak w tym częstszym przypadku. Po seansie nie pozostaje nic poza rozczarowaniem.

Żeby nie przedłużać opisu samej fabuły. Michelle zostaje zwabiona do ogromnego domu, który śmiało można nazwać pałacem. Miała wziąć udział w sesji zdjęciowej i dorobić co nieco, ale wszystko okazuje się kłamstwem, a prawdziwy powód przyjdzie jej wkrótce odkryć. W każdym razie miodu nie będzie. Pozostanie walka o przetrwanie.

Najsłabszą stroną filmu jest niedopracowany scenariusz. Sama historia jest mocno wtórna, a liczne retrospekcje tylko zwiększają mękę oglądania. Jest to nieco zaskakujące, ponieważ Michaelbrent Collings był scenarzystą całkiem niezłego filmu Barricade z 2012 roku. Jest również cenionym pisarzem. Darkroom traktuję jak wypadek przy pracy. Reżyserem, natomiast jest całkowita debiutantka. Być może tutaj jest pies pogrzebany?

Obsadę w filmie stanowią doświadczeni aktorzy nawet, jeśli głównie w telewizyjnych produkcjach. O Elizabeth Rohm, można powiedzieć tylko tyle – niezła charakteryzacja. Christian Campbell ze swoją przyjazną fizjonomią mógł swoją rolę odegrać jedynie na dwa sposoby. Genialny albo słaby. Wypadło słabo. I tak dalej. Szkoda mi trochę Kaylee DeFer, która w jednym z wywiadów pochwaliła się, że to jej pierwsza rola główna. Można się jedynie pocieszać faktem, że filmu nie zobaczy zbyt wielu widzów.

Darkroom nie jest horrorem w klasycznym jego rozumieniu. Podobnie jak nie jest, nim Piła, czy Hostel. Niestety, Darkroom nie jest również tym, czym chcieli go uczynić jego twórcy, czyli psychologicznym thrillerem. Czego jak czego, ale głębi psychologicznej tutaj zabrakło dokumentnie. Niski budżet z pewnością pozbawił nas scen gore co jeszcze bardziej pogrąża ten film w moich oczach. Nie jestem fanem kina gore, ale pozbawienie recenzowanej produkcji krwi i mięsa jest niczym innym jak jego kastracją. Sama fabuła jest schematyczna, postaci są papierowe a wszystko to spowija nuda i brzemię telewizyjnej produkcji.

Jedynie co można zaliczyć na plus to scenografia i klimatyczne nasycenie światłem o odpowiednim natężeniu. Poszczególne sceny zyskują dzięki temu, choć to marna pociecha. Z pewnością można sobie darować seans i spożytkować czas na coś bardziej konstruktywnego.

Screeny

HO, DARKROOM HO, DARKROOM HO, DARKROOM HO, DARKROOM HO, DARKROOM

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ scenografia
+ film jest stosunkowo krótki jak na pełny metraż

Minusy:

- nie straszy
- wtórny
- nijaki
- słaby scenariusz

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -