Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:SHARKNADO

SHARKNADO

Rekinado

ocena:3
Rok prod.:2013
Reżyser:Anthony C. Ferrante
Kraj prod.:USA
Obsada:Ian Ziering, Tara Reid, John Heard, Cassandra Scerbo
Autor recenzji:Krystian Szczegielniak
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

Od czasów pierwszych Szczęk Spielberga minęło już sporo czasu, a rekiny jako czarne charaktery przyjmowały najwymyślniejsze z możliwych form. Mieliśmy zatem do czynienia z ogromnymi, mierzącymi dziesiątki metrów długości megalodonami, krzyżówkami rekinów z ośmiornicami, a nawet z rekinim duchem nawiedzającym wody bliskie miejscu, w którym został zabity. Tym razem jednak „twórcy” z The Asylum przeszli sami siebie serwując widzom tornado pełne rozmaitych gatunków, krwiożerczych i (jakżeby inaczej) wygłodniałych rekinów.

Fin Shepard prowadzi nadmorski bar i stara się żyć normalnie po rozstaniu z żoną. Idylla kończy się jednak... Zresztą kogo to tak naprawdę obchodzi. Tytuł mówi sam za siebie. Każdy, kto podchodzi do obejrzenia Sharknado oczekując uczty intelektualnej, zawiłej fabuły czy nieprzeniknionej głębi powinien zastanowić się nad sobą. Reszta widzów otrzyma wszystko to, czego się spodziewa: rzeź, głupota, co krok cisnące się na usta pytanie „dlaczego?”, absurd przekraczający wszelkie granice. Szalejący na oceanie tajfun porywa wszystkie rekiny, które napotka na swej drodze. WYŁĄCZNIE rekiny, nic ponadto. Następnie, w momencie kiedy nikt się tego nie spodziewa, zrzuca je na wybrzeże, gdzie mogą z radością zbierać krwawe żniwo. Oczywiście winę za to wszystko zrzuca się na dwóch pośrednich antybohaterów, czyli rząd oraz globalne ocieplenie.

Bohaterowie zmagają się z różnymi problemami, z których najważniejszym wydaje się być fakt, że to oni muszą uratować Stany Zjednoczone przed zagładą, a nie na przykład, no nie wiem... Wojsko? Idzie im to jednak całkiem sprawnie, jakby całe życie spędzili pod okiem elitarnej gildii rekinich morderców. Barmanka jest strzelcem wyborowym i ma z drapieżnikami na pieńku, więc z radością karmi je ołowiem. Starszy pijaczyna, wieloletni przyjaciel reszty bohaterów, jest w stanie mordować rekiny choćby przy pomocy krzesła, a kiedy (SPOILER ALERT!!!) ginie nikt, ale to absolutnie nikt nawet nie próbuje udawać, że się tym przejął. Prym w kategorii kozactwa wiedzie jednak główny bohater filmu - Fin. Bez wahania rzuca się do walki z rekinami nawet w ich naturalnym środowisku. Przy pomocy niewielkiego rewolweru jest w stanie wspierać, prowadzoną na granicy tornada akcję śmigłowca, zestrzeliwując atakujące go bestie. Dopiero jednak, kiedy dostanie do ręki piłę łańcuchową pokazuje na co naprawdę go stać.

Napakowanie filmu śmiesznością nie powinno nikogo dziwić. Tego właśnie się po nim spodziewaliśmy. Dziwić może natomiast to, że oglądanie go nie sprawia takiego bólu, jak innych produkcji tego typu. Dość powiedzieć, że efekty wizualne nie kaleczą wzroku, niektórzy aktorzy nie osiągają konsystencji cementu tak charakterystycznej dla większości swoich kolegów z podobnych filmów, a muzyki nawet da się posłuchać. Ponadto warto zwrócić uwagę, że w przeciwieństwie (przykładowo) do filmu „Komodo vs Cobra”, bohaterom może skończyć się amunicja.

Sharknado nie jest oczywiście filmem, który powinniśmy postawić na swojej drodze jako „must-watch”. W zasadzie wypadałoby, żeby obejrzenie go nie było niczym więcej niż dziełem przypadku. Nie da się jednak ukryć, że na tle swojej wytrawnej konkurencji wypada całkiem korzystnie i gdyby ktokolwiek znalazł się w sytuacji „obejrzyj Syfy monster movie albo giń” może bez wahania wybrać właśnie Sharknado.

Screeny

HO, SHARKNADO HO, SHARKNADO HO, SHARKNADO HO, SHARKNADO HO, SHARKNADO HO, SHARKNADO

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ ponad poziomem większości podobnych filmów
+ nie zabija nudą
+ limitowana amunicja w magazynkach

Minusy:

- tytuł sam w sobie jest doskonałą recenzją
- w zasadzie każda scena ocieka absurdem
- Boże, jakie to głupie...

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -