Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:DEVIL’S DUE

DEVIL’S DUE

Diabelskie nasienie

ocena:5
Rok prod.:2014
Reżyser:Matt Bettinelli-Olpi Tyler Gillett
Kraj prod.:USA / Niemcy
Obsada:Allison Miller, Zach Gilford
Autor recenzji:Dariusz Kick
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

Dwójka reżyserów bez doświadczenia w zawodzie postanowiła zmierzyć się z horrorem w stylu współczesnego Dziecka Rosmary, a żeby było jeszcze bardziej współcześnie, zdecydowano się na narrację typu found footage. Jesteście już wystarczająco nakręceni? Niepotrzebnie.

W tym filmie największym doświadczeniem wykazali się odtwórcy głównych ról, czyli filmowe małżeństwo Samantha i Zach. Na ich umiejętnościach aktorskich można poprzestać, jeśli chodzi o pozytywy tego obrazu.

Film zaczyna się obiecująco. Młoda para udaje się w podróż poślubną na Dominikanę, gdzie w palącym słońcu cieszą się życiem i sobą. Wszystko idzie dobrze do momentu, w którym zdecydują się na usługi wróżki a później miejscowy taksówkarz zabierze ich w „wyjątkowe” miejsce. Młodzi nie pamiętają zbyt dobrze imprezy na którą zabrał ich taryfiarz, ale po powrocie okazuje się, że Samantha jest w ciąży. Do tego momentu było naprawdę nieźle, film nie miał większych dłużyzn a i tematyka antychrysta jest zawsze na czasie.

Diabelskie nasienie można pochwalić za przyzwoitą grę aktorską, która w pewnym sensie przy produkcjach kręconych z „ręki” nie musi być perfekcyjna oraz za tematykę, która odwołuje się do zaniechanego od dłuższego czasu motywu kina satanicznego. Jednak cała reszta, to już tylko odgrzewane kotlety, czyli powielanie schematów rodem z Paranormal Activity i innych tego typu filmów. Twórcy przede wszystkim odbierają sobie smaczek filmu paradokumentalnego, ponieważ akcja raz kręcona jest z kamery trzymanej przez bohaterów, innym razem jest to telewizja przemysłowa a jeszcze innym są to zwyczajne ucięcia z klasczynej produkcji.

Niestety, finał, w którym atmosfera zagęszcza się i jest kilka niezłych scen, nie może wynagrodzić dłużyzn, przez które należy przejść, żeby dotrwać do końca. Mógł to być interesujący film, ale niestety wyszedł typowy średniak. Raczej dla fanatyków found footage.

Screeny

HO, DEVIL’S DUE HO, DEVIL’S DUE HO, DEVIL’S DUE HO, DEVIL’S DUE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ obiecujący początek
+ wątek antychrysta
+ dobra gra aktorska

Minusy:

- film posiada wiele dłużyzn
- jest wtórny

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -