Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:AT THE DEVIL'S DOOR

AT THE DEVIL'S DOOR

At the Devil's Door

ocena:5
Rok prod.:2014
Reżyser:Nicholas McCarthy
Kraj prod.:USA
Obsada:Ashley Rickards, Naya Rivera, Catalina Sandino Moreno
Autor recenzji:Krystian Szczegielniak
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

Leigh jest ambitną agentką nieruchomości, która pewnego dnia dostaje zlecenie sprzedaży starego domu, zamieszkanego przez parę małżeńską oraz ich nastoletnią córkę. Podczas oględzin posesji, Leigh wchodzi w kontakt z dziewczyną, która sprawia wrażenie zagubionej i oderwanej od rzeczywistości. Chęć udzielenia nastolatce pomocy popycha agentkę w szpony sił, które wiele lat wcześniej opanowały nieruchomość. Niedługo potem, w przerażające wydarzenia mające miejsce w budynku wplątana zostaje siostra Leigh – Vera.

Z jednej strony film "At the Devil's Door" jest... poprawny. Nie dłuży się, ogląda się go bez wielkiego bólu i gromadzącego się w sercu poczucia traconego czasu. Historia dziewczyny, którą Leigh poznaje w wystawionym na sprzedaż budynku mogłaby być ciekawa, gdyby nie to, że czas, który byłby potrzebny, żeby opowiedzieć ją w należyty sposób, został zainwestowany również w bardzo nieumiejętne przedstawienie historii obu sióstr.

Leigh jest osobą, która w fabule filmu nie odgrywa niemal żadnej roli poza doprowadzeniem do spotkania Very oraz dziewczyny zamieszkującej posiadłość. Mimo to zostaje jej poświęcony całkiem solidny kawałek filmu, odbierając możliwość rozwinięcia skrzydeł pozostałym, kluczowym postaciom. W konsekwencji tego zabiegu mroczna, zamknięta dla ludzi strona Very, staje się jedynie irytującą cechą postaci, podczas gdy jej potencjał z całą pewnością mógłby zostać znacznie lepiej wykorzystany.

Postać dziewczyny, której życiu towarzyszą diabelskie moce, choć z pewnością najciekawsza z całej trójki, również mogła zostać znacznie lepiej poprowadzona. Zdecydowanie za mało przedstawiono w filmie emocji towarzyszących nastolatce, podczas gdy ta powoli uświadamia sobie, że istota, której niegdyś "dla zabawy" sprzedała duszę, przybyła, aby się po nią upomnieć. To zaniedbanie skutkuje obojętnością widza na większość wydarzeń dotykających życia młodej dziewczyny oraz zepchnięcie jej do roli nosiciela potwora, który jest w filmie po prostu... potworem. Wypranym z głębi i znaczenia narzędziem do pojawiania się nagle, wyglądania "strasznie" i próbującym widza zaskoczyć.

Końcówka jest jeszcze jednym świadectwem tego, że film odbiera się raczej jako zlepek scen niż spójną fabułę. Miło, że twórcy próbowali skorzystać z motywów znanych choćby z "Omen", jednak sposób ich wykorzystania jest równie nieumiejętny, jak większość zabiegów fabularnych w filmie. Ciąg zdarzeń wprawdzie jest logiczny i związki przyczynowo skutkowe są jasne, niemniej jednak w głębi serca pozostaje wrażenie, że cała spójność została wykreowana sztucznie i na siłę.

Tak jak wspomniałem powyżej, film nie sprawi, że widz umrze z nudów, niestety nie ma w nim nic, co nakazałoby wybrać właśnie jego spośród bogatej plejady horrorów dostępnych do obejrzenia.

Screeny

HO, AT THE DEVIL'S DOOR HO, AT THE DEVIL'S DOOR HO, AT THE DEVIL'S DOOR HO, AT THE DEVIL'S DOOR HO, AT THE DEVIL'S DOOR HO, AT THE DEVIL'S DOOR HO, AT THE DEVIL'S DOOR HO, AT THE DEVIL'S DOOR HO, AT THE DEVIL'S DOOR HO, AT THE DEVIL'S DOOR

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ nie dłuży się
+ czuć ukryty w filmie potencjał
+ tylko w kontraście do reszty - postać nastolatki

Minusy:

- bardzo nieumiejętne poprowadzenie fabuły
- niemal zbędna postać Leigh
- potwór zarówno mało straszny, jak i nic nie znaczący

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -