Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:DEAD SUSHI

DEAD SUSHI

Dead Sushi

ocena:6
Rok prod.:2012
Reżyser:Noboru Iguchi
Kraj prod.:Japonia
Obsada: Rina Takeda, Kentarô Shimazu, Takamasa Suga
Autor recenzji:Justyna Metzger
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

Keiko (Rina Takeda) przygotowuje się pod okiem surowego ojca - mistrza sushi - do roli jego następczyni. Wojskowy rygor i wyśrubowane wymagania rodzica sprawiają, że nasza bohaterka ucieka z domu i zatrudnia się w podupadającym hotelu jako kelnerka. Wkrótce do zajazdu przybywa grupa pracowników firmy Komatsu Pharmaceuticals na czele z jej szefem. W tę samą stronę zmierza też pałający żądzą zemsty kloszard zaopatrzony w zombie-kalmara. To Yamada, były pracownik firmy Komatsu, który stworzył serum ożywiające martwe tkanki. Jego genialny wynalazek ma jeden malutki defekt: przywrócone do życia stworzenia stają się oszalałymi zombie. Tymczasem goście zamawiają spore ilości sushi, które wkrótce będzie miało styczność z serum...Brzmi jak film oglądany przez bohaterów Rick and Morty, lub nieznane dzieło Zespołu Filmowego Skurcz? Nie drodzy Państwo - to tylko Noboru Iguchi.

Japoński reżyser zaczynał swoją przygodę z filmem od produkcji dla dorosłych widzów, nie stroniąc od takich nurtów jak scat (jeśli nie jesteście pełnoletni, pozostańmy przy wersji, że jest to rodzaj jazzowego śpiewu). W tym kontekście nie dziwi, iż jego późniejsze filmowe dzieła wyglądają czasem jak skrzyżowanie Yattamana z produkcjami Tromy. Japończyk podarował światu takie cuda jak “Jednoręka dziewczyna z karabinem maszynowym”, “RoboGeisha” czy “Zombie Ass: Toilet of the Dead”. Japoński sukces “Piranii 3D” zainspirował Noboru do zrealizowania filmu o krwiożerczym żarciu.

“Dead Sushi” to produkcja skrajnie kiczowata, grubiańska, pełna nonsensów, rażąca tanimi efektami specjalnymi, a przy okazji niesamowicie zabawna. “To wszystko osiągnęło punkt, w którym nie ma żadnego sensu” mówi jeden z bohaterów na widok kopulujących nigiri (sushi formowane w dłoni w owalne paluszki, na które kładzie się najczęściej rybę, owoce morza lub słodki omlet tamago) i trudno się z nim nie zgodzić. Krew tryska strumieniami, kolejne ofiary tracą życie w makabryczny i głupi sposób, a przez ekran przewija się plejada dziwacznych stworzeń: zombie plujące ryżem, człowiek-tuńczyk, latający statek bojowy sushi, śpiewające nigiri tamago. Miłośnicy zwariowanego humoru z kraju kwitnącej wiśni będą w siódmym niebie.

Sposób filmowania kojarzy się z najbardziej tandetnymi filmami karate z lat 70tych. Efekty i charakteryzacja są niewiele lepsze niż w niesławnej polskiej ekranizacji “Wiedźmina”. Nie wiem, czy bardziej razi plastikowy kalmar, nienaturalne wygenerowane komputerowo latające sushi, czy może Człowiek-Tuńczyk o wyglądzie wroga z wczesnych serii “Power Rangers”. Do tego można dorzucić jeszcze przesadnie dramatyczną muzykę. No dobrze, to teraz przejdźmy do minusów:)

Mimo, że krew leje się hektolitrami, to film nie jest ani straszny, ani szczególnie obrzydliwy. Nikt powyżej ósmego roku życia nie będzie miał problemu z zaśnięciem po seansie. Jeśli nie kupujecie prymitywnych żartów o puszczaniu bąków i z seksualnymi podtekstami, to może lepiej obejrzyjcie w zamian “Latający Cyrk Monty Pythona”.
Martwe sushi może wam zarówno zasmakować, jak i doprowadzić do niestrawności. Nie przekonacie się jednak bez wypróbowania go.

Screeny

HO, DEAD SUSHI HO, DEAD SUSHI HO, DEAD SUSHI HO, DEAD SUSHI HO, DEAD SUSHI HO, DEAD SUSHI

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ dla fanów japońskiego humoru gwarantowane 90 minut dobrej zabawy
+ można dowiedzieć się paru ciekawostek o sushi
+ cała plejada pięknych japońskich aktorek i trochę golizny
+ nigiri tamago to najbardziej urocze zombie w historii gatunku

Minusy:

- nie jest straszny
- nie przypadnie do gustu osobom, które razi prostacki dowcip
- tanie cgi i charakteryzacja

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -