Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:PEOPLE UNDER THE STAIRS

PEOPLE UNDER THE STAIRS

W Mroku Pod Schodami

ocena:8
Rok prod.:1991
Reżyser:Wes Craven
Kraj prod.:USA
Obsada:Brandon Quintin Adams, Everett McGill
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:6.65
Głosów:55
Inne oceny redakcji:
Drachu - 8
Skaldi - 8
Flaco - 7
Kinson - 6
Mr Filth - 5
Lohikaarme - 7
Kamiko - 5

Filmy Wesa Cravena są po prostu dobre, ten człowiek po prostu zna się na rzeczy i wie jak wzbudzić atmosferę grozy. Nie inaczej jest z "Ludźmi pod schodami", dla mnie ten film jest kolejnym przykładem, że ten wybitny reżyser rzadko popełnia błędy.

Młody czarnoskóry mieszkaniec getta, o dość nietypowym przezwisku "Głupek" znajduje się w bardzo trudnej sytuacji - rodzinie grozi eksmisja, a matka chłopaka jest śmiertelnie chora i nie ma pieniędzy na niezbędną operację. Postanawia zatem zemścić się na ludziach, którzy wciąż prowadzą bezduszną kampanię eksmisyjną wyrzucając biedne rodziny na bruk. W efekcie, "Głupek" w towarzysztwie chłopaka swojej siostry oraz jego przyjaciela, zamierza obrabować dom swoich oprawców. Sprawy jednak szybko wymykają się spod kontroli. Kompani chłopca padają ofiarą właścicieli domu, a "Głupek" odkrywa szokującą prawdę o rodzinie.

Film jest po prostu dobry i ciekawy. Zawdzięcza to przede wszystkim niesamowitej atmosferze jaka w nim panuje, świetnej grze aktorów oraz dobremu pomysłowi na scenariusz. Podobnie jak w "Texas Chainsaw Massacre" mamy tu do czynienia z kolejną psychiczną rodzinką, która wykrada dzieci z sąsiedztwa, trzyma je w piwnicy i karmi ludzkim mięsem. Sceny nie są tu aż tak drastyczne, jednak stanowią udaną rozrywkę wypełnioną chwilami refleksji i charakterystycznego humoru. Akcja toczy się błyskawicznie, a dzięki umiejscowieniu jej w jednym domu, widz z łatwością wczuć się może w rolę walczącego o życie chłopca.

"Ludzie pod schodami" to swego rodzaju pewniak, dobry film dla całej rodziny. Dla jednego będzie mniej, zaś dla drugiego bardziej straszny jednak każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Oglądałem go już wiele razy i pewnie jeszcze nieraz zobaczę, polecam!

Screeny

HO, PEOPLE UNDER THE STAIRS HO, PEOPLE UNDER THE STAIRS HO, PEOPLE UNDER THE STAIRS HO, PEOPLE UNDER THE STAIRS HO, PEOPLE UNDER THE STAIRS HO, PEOPLE UNDER THE STAIRS HO, PEOPLE UNDER THE STAIRS HO, PEOPLE UNDER THE STAIRS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ ciekawy i oryginalny scenariusz
+ gra i wybór aktorów
+ lokalizacja
+ panujące napięcie grozy przeplatane z elementami humorystycznymi

Minusy:

- bohaterska postawa chłopaka pod koniec filmu sprawiła, że film stracił na realiźmie

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -