Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:BUBBA HO-TEP

BUBBA HO-TEP

Bubba Ho-Tep

ocena:6
Rok prod.:2002
Reżyser:Don Coscarelli
Kraj prod.:Wielka Brytania / Niemcy
Obsada:Bruce Campbell, Ossie Davis, Ella Joyce
Autor recenzji:Skaldi
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:6.06
Głosów:31
Inne oceny redakcji:
Ash J. Williams - 6
BartX - 6

Jest jeszcze na świecie wiele osób, które sądzą, że król rock 'n' rolla - Elvis Presley żyje. Jak się dowiadujemy z filmu coś jest w tej teorii.

Cała historia rozgrywa się w domu spokojnej starości w stanie Texas. Właśnie tu wielki Elvis Presley, w tej roli Bruce Campbell spędza spokojną starość. Nie mógł już znieść uroków sławy i postanowił znaleźć sobowtóra, który wiódł by za niego życie gwiazdy. Nie jest jednak dane królowi rock 'n' rolla wieść spokojnego żywota. Poza kłopotami zdrowotnymi w postaci dziwnego bąbla na przyrodzeniu, w domu spokojnej starości pojawiają się wielkie skarabeusze. Nie upływa dużo czasu, gdy pada pierwsza ofiara, wścibska babunia, wykradająca czekoladki, oraz inne przedmioty codziennego użytku innym mieszkańcom. Elvis wraz ze swym największym przyjacielem, murzynem o imieniu Jack (uważa, że jest prezydentem Kennedym), próbują rozwikłać zagadkę tajemniczych wydarzeń. Wielkim śladem na obecność egipskich sił ciemności, oprócz skarabeuszy, są hieroglify wyryte na ścianie kibelka. Z hieroglifów nasi bohaterowie dowiadują się między innymi, że "Faraon obżera się oślimi odchodami, a Kleopatra to zdzira" - wolne tłumaczenie Jacka. Sprawcą całego zamieszania jest mumia, która żywi się duszyczkami staruszków. Zrezygnowani, nie mający, dla kogo żyć stają się łatwymi ofiarami. Elvis i Jack to twardzi zawodnicy, nie dadzą tak łatwo za wygraną, pokażą jeszcze na co ich stać.

Na początku seansu nasunęło mi się pytanie. Czy film będzie w większej skali komedią, czy horrorem? Same zestawienie postaci Elvisa i mumii jest trochę dziwne. Sam początek rozbawił mnie do granic możliwości, gdy Elvis przedstawia swoje problemy z potencją. Ogólnie teksty jak i gra aktorska Bruce Campbella są mocną stroną filmu. Charakterystyka głównego bohatera, styl, w jakim wypowiada teksty, sposób poruszania wszystko to tworzy specyficzne połączenie komedii z lekką domieszką horroru. Mumia, oraz skarabeusze, co tu dużo pisać, nie są w stanie przestraszyć dorosłego widza. Twórcy filmu na pewno nie mieli w założeniach, aby osiągnąć taki cel. Praktycznie w filmie nie ujrzymy krwi, jak już ktoś ginie to albo na zawał serca, lub inną bezkrwistą śmiercią. Ostateczna walka Elvisa z mumią jest raczej śmieszna niż spektakularna. Mumia wypowiada dziwne zaklęcia w stylu "Żryj fiuta Anubisa, ty dupoździerco", ogólnie jest pikantnie i ciekawie.

"Bubba Ho-tep" jest ciekawą produkcją. Osoby szukające mocnych wrażeń trafiły pod zły adres, lecz osoby lubiące dobre kino, nietuzinkowe połączenie dwóch gatunków filmowych nie będą zawiedzione.

Screeny

HO, BUBBA HO-TEP HO, BUBBA HO-TEP HO, BUBBA HO-TEP HO, BUBBA HO-TEP HO, BUBBA HO-TEP HO, BUBBA HO-TEP

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Bruce Campbell w roli Elvisa
+ dowcipne teksty

Minusy:

- nie jest to "typowy" horror

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -