Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:QUEEN OF THE DAMNED

QUEEN OF THE DAMNED

Królowa potępionych

ocena:5
Rok prod.:2002
Reżyser:Michael Rymer
Kraj prod.:USA / Australia
Obsada:Stuart Townsend, Aaliyah, Vincent Perez
Autor recenzji:Piekarz
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:3.79
Głosów:80
Inne oceny redakcji:
Aqueda - 7
Drachu - 6
Sabbath - 5
Flaco - 4
Drachu - 7
Molly - 4
Kinson - 3

Film "Królowa Potępionych" jest adaptacją bestselerowej powieści Ann Rice. Osobiście nie czytałem tej książki, więc nie mogę porównać filmu z powieścią. Jednak mogę porównać ten film z inną produkcją z Tomem Cruise`m w roli Lestata, zc "Wywiadu z wampirem".

Wampir Lestat po bardzo, bardzo wielu latach snu, budzi się, usłyszawszy muzykę rockową, która otwiera mu oczy na nowe życie wampira. Postanawia on zostać gwiazdą rocka, przez co łamie zasady obowiązujące wszystkich wampirów: należy żyć w cieniu człowieka, nie wychylać się, nie zwracać na siebie uwagi. Tym samym ściąga na siebie gniew wampirzych współbraci, którzy za złamanie reguł, chcą Lestata ukarać śmiercią. Jego muzyka dociera do tysięcy ludzi, którzy kochają jego i muzykę, którą tworzy. Muzyczne przesłanie Lestata dociera również, do Akashy, królowej wszystkich potępionych, która ma w stosunku do niego własne plany.

Gdy usłyszałem o tym filmie po raz pierwszy, byłem niemal pewny sukcesu tej produkcji. Martwiło mnie tylko to, że Tom Cruise nie zgodził się po raz drugi wcielić w postać Lestata. Pomyślałem: trudno, jego strata. Gdy jednak dowiedziałem się, że Lestat zostaje w nim gwiazdą rocka...., zdębiałem, i po jakimś czasie dotarło do mnie, że "Królowa Potępionych" to zwykła szmira. Zmieniłem zdania dopiero po tygodniu od pierwszego kontaktu z tym obrazem. Ten film wcale nie jest taki zły, ma coś w sobie. Ocena filmu zacznę od plusów. Muzyka w filmie od zawsze była czymś bardzo ważnym, czymś, bez czego dobry film nie ma prawa bytu. W "Królowej Potępionych" królują rockowe dźwięki, która nadają mroczny i drapieżny klimat filmowi. Fani tej rocka tym bardziej się ucieszą, gdyż w scenach wokalnych, zamiast śpiewu aktora Stuarta Towsenda, słyszymy Jonathana Davis`a z zespołu KoRn. Gra aktorska nie jest olśniewająca, ale też nie można mieć do niej większych pretensji. W filmie nie grają znani aktorzy, może oprócz nieżyjącej piosenkarki Aaliyah oraz francuskiego aktora Vincenta Pereza. Realizatorów trzeba zganić natomiast za to, w jaki sposób przedstawiono fakt ujawnienia się Lestata wśród śmiertelników. Za największy błąd uważam jednak sposób, w jaki pokazano samego Lestata. We wcześniejszej produkcji, Tom Cruise, stworzył niesamowity klimat wokół głównego bohatera. Był on mroczny, drapieżny a zarazem piękny i dostojny. Tego w „Królowej…„nie ma. Aktor, Stuart Townsend, zachowuje się jakby był zbuntowanym wampirem, który uciekł z domu i się na wszystkich obraził. On nie jest mordercą, jest bardziej zagubionym dzieckiem. Ale może o to twórcom chodziło? Film, niestety, nie jest straszny, ale chyba taki był zamiar twórców

"Królowa Potępionych" jest filmem ciekawym mającym swój własny klimat i dającym do myślenia. Jednak pojawił się po "Wywiadzie z wampirem" i na jego tle wypada bardzo blado. A co najgorsze nie jest straszny, nie ma się czego bać, ale obejrzeć można.

Screeny

HO, QUEEN OF THE DAMNED HO, QUEEN OF THE DAMNED HO, QUEEN OF THE DAMNED HO, QUEEN OF THE DAMNED

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ ciekawa fabuła
+ można trochę pomyśleć
+ bardzo dobra muzyka

Minusy:

- słabi aktorzy
- słaba gra aktorska
- ach gdzie ten LESTAT??
- brak krwi , brak strachu, brak mordu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -