Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:PUPPET MASTER 5

PUPPET MASTER 5

Władca Lalek 5 : Ostatnia Walka Władcy Lalek

ocena:4
Rok prod.:1994
Reżyser:Jeff Burr
Kraj prod.:USA
Obsada:Gordon Currie, Chandra West, Ian Ogilvy, Teresa Hill
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:4
Ocena użytkowników:4.86
Głosów:14
Inne oceny redakcji:
Kamiko - 3

Do piątej części przygód "Władcy lalek" podszedłem bez większej motywacji; no bo i czego mogłem się spodziewać po wyjątkowo mdławej i kiepskiej "czwórce"... ?

Akcja filmu rozpoczyna się od kontynuacji głównego wątku z części poprzedniej, w której to Ziemia zaatakowana została przez demoniczną marionetkę - Totem'a. Co było dalej? To już wiemy jednak dalsze losy młodego naukowca Rick'a Myers'a, który przy pomocy lalek Andre Toulon'a zdołał na chwilę powstrzymać "siły zła", były trudne do przewidzenia... Chwilę po tych wydarzeniach, Policja aresztuje ambitnego młodzieńca i przedstawia mu zarzut popełnienia potrójnego morderstwa. W międzyczasie, o magicznych zdolnościach lalek dowiaduje się dr Jennings, który z pomocą wynajętych przez siebie kryminalistów, postanawia włamać się do hotelu Bodega Bay i wykraść wszystkie marionetki. Tak też się dzieje, jednak na miejscu włamywacze spotykają się z niemiłą niespodzianką i zdecydowanym oporem ze strony tytułowych milusińskich... Cała wyprawa kończy się więc krwawą jatką jednak to nie ona okaże się największym utrapieniem ludzkości... "Siły zła" ponownie wysyłają na Ziemię swego morderczego przedstawiciela - stwora Totem'a, który raz jeszcze podejmie próbę zrealizowania swego diabelskiego planu. Czy ktoś go powstrzyma? Czy, tak jak poprzednio, marionetki Toulon'a będą na tyle silne by stawić mu czoła?

Po dziecinnej czwartej części, liczyłem na to, że producenci pokuszą się o mniej kompromitującą kontynuację. Niestety, myliłem się! Film ponownie utrzymany został w biwakowym klimacie, a główny wątek ograniczono do kiepskich wojenek pomiędzy marionetkami i Totem'em, które - jakby nie było - stanowią najbardziej pasjonującą część tej, i tak mizernej, produkcji. Krwawych scen jest tym razem nieco więcej niż w "czwórce" jednak liczba ofiar (licząca, aż... 4 osoby) ponownie pozostawia duży niedosyt. Aż dziw bierze, że za takie kino odpowiada twórca trzeciej części "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną"... Zdecydowanie odradzam!

Screeny

HO, PUPPET MASTER 5 HO, PUPPET MASTER 5 HO, PUPPET MASTER 5 HO, PUPPET MASTER 5 HO, PUPPET MASTER 5 HO, PUPPET MASTER 5 HO, PUPPET MASTER 5 HO, PUPPET MASTER 5 HO, PUPPET MASTER 5 HO, PUPPET MASTER 5

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ nieco lepszy od swego poprzednika

Minusy:

- aż 10% filmu przeznaczono na wspomienia z poprzedniej części
- brak klimatu grozy, napięcia, elementów zaskoczenia, strachu...
- poziom efektów wizualno-optycznych (w tym także animacji)
- dla jakiej grupy wiekowej adresowano tę część cyklu (?)
- katastrofalny poziom fabuły
- straszne nudy!

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -