Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:NIGHT LIFE

NIGHT LIFE

Nocne Życie

ocena:8
Rok prod.:1989
Reżyser:David Acomba
Kraj prod.:USA
Obsada:Scott Grimes, John Astin, Cheryl Pollack, Anthony Gary
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:7.25
Głosów:4
Inne oceny redakcji:
Paranoid Android - 8
Majster - 8

16-letni Archi zbiera pieniądze na studia zarabiając u swego wujka w kostnicy. Jego codzienny żywot nie należy do najprzyjemniejszych. W szkole jest dręczony przez swoich znajomych, a zaraz po niej musi przygotowywać nieboszczyków do pogrzebu. Pewnego dnia, jego oprawcy giną w wypadku samochodowym jednak to dopiero początek prawdziwych problemów Archiego. Z niewyjaśnionych przyczyn czwórka nastolatków powraca w kostnicy do życia i zaczyna brutalnie zabijać wszystkich, których spotka na swej drodze. Pierwszą ofiarą zostaje miejscowy mechanik. Archi nie ma wyboru, musi uciekać jednak młodociane zombie rusza jego śladem...

"Nocne życie" to klasyczny horror końca lat 80-tych, czyli mieszanka dobrego aktorstwa, humoru, gore i muzyki rockowej w tle. Film ogląda się całkiem przyjemnie, a klimat przypomina nieco "Powrót żywych trupów" i "Cemetery Man". Pierwsza połowa filmu przypomina bardziej film o problemach w szkole i na wesoło traktuje kwestie w domu pogrzebowym jednak druga połowa to już dobry horror. Trudno się na nim zawieść bo w przeciwieństwie do wielu innych horrorów, nikt go szczególnie nie raklamował, a do filmów niekomercyjnych mam szczególny szacunek. Sceny gore są na różnym poziomie ale dobre przeważają, ujęcia kamery są bardzo profesjonalne, scenariusz nie jest najciekawszy za to można się momentami nieźle ubawić.

Może nie jest to najstraszniejszy film jednak warto go obejrzeć chociażby z uwagi na fakt, iż jest on o niebo lepszy od setek komercyjnych horrorów. Wiele lat temu zaliczałem go do dziesiątki moich ulubionych straszaków... teraz moje podejście się już nieco zmieniło ale i tak, film jest bardzo fajny i przyjazny dla widza.

Trzygroszówki

Majster przyznał ocenę 8 i napisał:

Film jest niezwykle oryginalny i łączy w sobie wiele gatunków kina grozy. Przede wszystkim należy go obejrzeć dla świetnych kreacji zombie, które są niezwykle żwawe. Bardzo podobał mi się też kicz lat 80-tych: "Masz może jakieś fajne kasety?"

Screeny

HO, NIGHT LIFE HO, NIGHT LIFE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ całość zrealizowana w sposób bardzo przyjazny dla widza
+ czarny humor
+ lokalizacja (dom pogrzebowy, kostnica itp.)

Minusy:

- tylko drobiazgi

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -