Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:NIGHT OF THE BLOODY APES

NIGHT OF THE BLOODY APES

Noc Krwiożerczych Małp

ocena:4
Rok prod.:1968
Reżyser:Rene Cardona
Kraj prod.:Meksyk
Obsada:Armando Silvestre, Norma Lazareno, José Elías Moreno, Gina Morett
Autor recenzji:Andmel
Ocena autora:4
Ocena użytkowników:5.4
Głosów:5
Inne oceny redakcji:

Jest to dość egzotyczna produkcja. Pochodzi bowiem z Meksyku i jest dziełem urodzonego na Kubie reżysera Rene Cardona, twórcy wielu tanich horrorów i filmów akcji. Biorąc pod uwagę rok produkcji można by nazwać go jednym z dziadków filmów typu gore. Pomysł wyjściowy jest już nam dobrze znany: chęć zabawy w Boga, szalony naukowiec, egoistyczna i niebezpieczna miłość do własnego dziecka.

W filmie równoległe rozwijają się dość luźno ze sobą połączone wątki. Na początku widzimy kobietę w czerwonym stroju, która jest zapaśniczką kobiecego wydania wrestlingu. Podczas walki na ringu wypycha jej przeciwniczkę poza ring. Odziana w zielony strój kobieta, jest ranna i potrzebuje natychmiastowej opieki medycznej. Przewożą ją do szpitala, gdzie przebywa dr Krallman. Jego samego poznajemy gdy opiekuje się swym śmiertelnie chorym synem. Załamany stanem jego zdrowia, chwyta się ostatniej deski ratunku: zamiany serc. Postanawia do tego wykorzystać serce goryla, którego wykrada wraz z przyjacielem z miejscowego ZOO. Dosłownie ukazana operacja zostaje przeprowadzona w domu doktora, w prywatnym laboratorium. Początkowo wszystko dobrze się układa. Dopiero w kilka godzin po operacji syn zmienia się nie do poznania. Nabiera ciała a jego twarz zamienia się w pysk zwierzęcia - jest teraz pół człowiekiem - pół gorylem. Ogarnięty żądzą mordu wyrusza nocą w miasto. Szalonego mutanta próbuje poskromić jego ojciec wraz z przyjacielem oraz policja z ukochanym zapaśniczki na czele.

Film jest dziś tylko dla wielbicieli kina klasy Z. Mamy tu wszystkie smaczki tego rodzaju produkcji: kiepskie dialogi, beznadziejne aktorstwo, kretyńskie efekty specjalne (szczególnie maska goryla na twarzy aktora), nagie kobiety i uboga scenografia. Bohater mutant biega po tej samej okolicy, i tych samych zaroślach parku, pozbawiając ubrań przygodnie napotkane kobiety dając nam możliwość oglądania co chwilę nagich biustów. Na szczęście jego seksualne rozpasanie dotyczy tylko kobiet, mężczyzn uśmierca w często wyrafinowany sposób: oderwanie głowy, skalpowanie, duszenie, zadźganie nożem i wydłubanie oka. Dziś te efekty wydają się być nienaturalne i raczej śmieszne, ale może w chwili produkcji wywoływały pewne wrażenie, gdyż film został zakazany w Wielkiej Brytanii. Wpływ na pewno na to miało bardzo dosłowne ukazanie operacji transplantacji serca. Całość okraszona jest kilkoma słabymi pojedynkami kobiecych zapasów. Reżyser ma chyba słabość do tego typu zabaw, gdyż jest to któryś z kolei film o podobnym temacie (np. Wrestling Women vs. the Aztec Mummy z 1965 r.). Omawiany film jest także kalką innego filmu tego reżysera a mianowicie: Doctor of Doom. Mimo wymieniowych słabości dzieło to da się oglądnąć, nie nuży zbytnio, a czasem rozbawia swoją tandetą, i to jest jego największy plus. Jak zwykle uwaga zwraca angielski dubbing.

Screeny

HO, NIGHT OF THE BLOODY APES HO, NIGHT OF THE BLOODY APES HO, NIGHT OF THE BLOODY APES HO, NIGHT OF THE BLOODY APES HO, NIGHT OF THE BLOODY APES HO, NIGHT OF THE BLOODY APES HO, NIGHT OF THE BLOODY APES HO, NIGHT OF THE BLOODY APES HO, NIGHT OF THE BLOODY APES HO, NIGHT OF THE BLOODY APES

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ urok filmu klasy Z
+ słaby że aż śmieszny
+ dużo krwi

Minusy:

- sztampowa, tania produkcja
- śmieszne efekty specjalne
- niepotrzebne wstawki z zapasów
- beznadziejny scenariusz

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -