Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:NIGHT OF THE DEMONS

NIGHT OF THE DEMONS

Noc Demonów

ocena:7
Rok prod.:1989
Reżyser:Kevin S. Tenney
Kraj prod.:USA
Obsada:William Gallo, Hal Havins, Mimi Kinkade, Cathy Podewell, Linnea Quigley
Autor recenzji:Cenobite
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:6.71
Głosów:21
Inne oceny redakcji:

Muszę przyznać, że bardzo lubię serię 'Nocy Demonów' i czasami do niej wracam. Mimo, że w każdej części dzieje się i chodzi o to samo, w jakis sposób film ten posiada w sobie magię (może magia Hull House :) ) która nie pozwala o nim zapomniec i nakazuje wracać do niego co jakiś czas. :) Ale przejdzmy do konkretów :

Jody - typowa amerykańska nastolatka wraz ze swoim chłopakiem Jode'm, zostaje zaproszona na imprezę z okazji święta zmarłych. Imprezę organizuje Angela - młoda dziewczyna, która pośród swoich kolegów uchodzi ża osobę 'dziwną' gdyż interesuje sie czarną magią. Impreza odbywa się w opuszczonym wielkim domu, powszechnie znanym jako 'Hull House'. Dom niegdyś był wielkim 'Domem Pogrzebowym" i działy się w nim straszne rzeczy. Właściciel zakładu oszalał i wymordował całą swoją rodzinę poczym sam popełnił samobójstwo, a jego ciało znależiono okropnie zmasakrowane. Podczas imprezy Angela wymyśla zabawę w spoglądanie w lustro. Każdy kto będzie dłuższy czas wpatrywał sie w jej odbicie, zobaczy kim była w poprzednim życiu. Jedna ż dziewczyn dostrzega w lustrze twarz demona oraz jakąś tajemniczą martwą kobietę, po czym lustro niespodziweanie upada na ziemię i rozpada się w drobne kawałeczki. W tym własnie czasie coś złego budzi sie w krematorium mieszczącym sie w piwnicy. Demon zaczyna opanowywać każdego członka imprezy. Jednak opętania udaje sie uniknąć dwóm osobom - naszej główniej bohaterce - Jody oraz Rogerowi - strachliwemu murzynowi modlącemu sie gdzie popadnie. Czy naszej wspaniałej dwójce uda sie ujśc z życiem czy nie, dowiecie sie oglądając film, gdyż ja wam tego nie zdradzę.

Musze powiedzieć, że film nie powala na kolana. Jednak ogląda się go łatwo, przyjemnie, a co najważniejsze można się kilka razy przestraszyć. Efekty są dość dobrze zrobione jednak nie jest to też nic nadzwyczajnego. Za to na uznanie zasługuje muzyka, choć tez nie jest to nic wielkiego, jednak idealnie pasuje do danych momentów i oddaje klimat "akcji" dziejącej się na ekranie. 'Night Of The Demons' jest dobrym i solidnym horrorem klasy "B", osobiście darzę go wielką sympatią, więc myślę że i Wy go polubicie. Jak chcesz pooglądać dobry horror, a nie jesteś zwolennikiem "mocnego gore" sięgnij po ten film, napewno sie na nim nie zawiedziesz.

Screeny

HO, NIGHT OF THE DEMONS HO, NIGHT OF THE DEMONS HO, NIGHT OF THE DEMONS HO, NIGHT OF THE DEMONS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ bez wątpienia główna postać Angeli czyli Mimi Kinkade ! ;)
+ humor, zwłaszcza śmiesznie (wpozytywnym tego słowa znaczeniu) wyglądające demony ;-)
+ złowieszczy klimat i scieżka dzwiękowa, mrok wylewa sie z głośników ;)

Minusy:

- tylko tyle że miejscami troszkę nudnawy,ale da sie przeżyć ;)

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -