Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:NIGHTMARE ON ELM STREET II - FREDDY'S REVENGE

NIGHTMARE ON ELM STREET II - FREDDY'S REVENGE

Koszmar z Ulicy Wiązów 2 - Zemsta Freddy'ego

ocena:8
Rok prod.:1985
Reżyser:Jack Sholder
Kraj prod.:USA
Obsada:Robert Englund, Mark Patton, Kim Myers, Robert Rusler, Clu Gulager, Hope Lange, Tom McFadden
Autor recenzji:Skaldi
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:7.42
Głosów:116
Inne oceny redakcji:
Mr Filth - 9
Sabbath - 8
Drachu - 8
Tomasz P. - 7
bufik - 7
BartX - 7
Flaco - 5
Kinson - 3
Piotr Sawicki - 5

"The Man Of Your Dreams Is Back". Typowy dzień... Szkolny kierowca odwozi wszystkich uczniów do domów. Może się wydawać, że wszystko jest w porządku do czasu, gdy kierowcą okazuje się Freddy Krueger (Robert Englund). Piekielny autobus zmierza z zawrotną prędkością na pustkowie, przerażeni pasażerowie po chwili zetkną się ze swoim największym koszmarem... Freddy powraca!!!

Jesse Walsh wraz z całą rodziną przeprowadza się do domu przy ulicy Wiązów. Zaczynają prześladować go dziwne sny, w których pojawia się posępny mężczyzna ze spaloną twarzą ubrany w brudny sweter i uzbrojony w rękawice z brzytwami. Od tej chwili życie Jessiego zmieni się diametralnie. W jednym z koszmarów Freddy proponuje Jessiemu układ, ma mu pomóc powrotem siać postrach w Springwood. W czasie porządkowania pokoju Lisa, dziewczyna Jessiego odnajduje pamiętnik Nancy Thompson, byłej lokatorki posiadłości. Dowiaduje się, że nie tylko jego Freddy nawiedzał w snach. Nasilają się dziwne wypadki: toster, który jest nie podłączony do prądu nagle płonie, rodzinny ptaszek dotąd spokojny zaczyna atakować rodzine Walshów, oraz nienaturalny upał dają znać, że Fred zyskuje na sile. Jessy nie jest w stanie dłużej opierać się naciskom Kruegera. Pada pierwsza ofiara, jest nią trener Schneider. Zostaje bezlitośnie zabity pod prysznicem. Jedyną ostoją dla Jessiego jest Lisa, wierzy w niego i pragnie mu pomóc. Inną postawe wykazuje ojciec podejrzewając go o branie narkotyków. Ostateczna konfrontacja ma miejsce w fabryce gdzie za życia pracował Fred Krueger. Okaże się, czy po raz kolejny zwycięży dobro nad złem.

Nawet po tylu latach "Koszmar z ulicy Wiązów 2" prezentuje się bardzo okazale. Charakteryzacja Freddy'ego została wykonana doskonale. Można to zaobserwować już na samym początku filmu, gdy Fred ukazuje Jessiemu swój mózg. W tej części jak i w pierwszej jest on ukazany jako mroczny, maniakalny zabójca co niestety w następnych częściach stopniowo zanika. Mroczna atmosfera na którą składa się dobrze dobrana muzyka i efekty dźwiękowe wzbudza u widza zaciekawienie i jednoczesny niepokój, o to jak główny bohater postąpi i czy ulegnie do końca Freddiemu. Wielkie brawa należą się odtwórcy roli Jessiego Walsha. Mark Patton doskonale wczuł się w role zatraconego wewnętrznie człowieka. Do jednej rzeczy mógłbym się przyczepić, a mianowicie do psów z ludzkimi twarzami pojawiającymi się na końcu filmu, jakoś nie pasują do tej produkcji.

Po oglądnieciu po raz kolejny drugiej części dzieła Wes Cravena nasunęło mi się pytanie. Czy w dobie horrorów z "matrixowymi" efektami, w stylu "The House of the Dead" ta produkcja ma coś do zaoferowania? Według mnie dla osób stawiających sobie niesamowity klimat nad efekciarstwo, wybiorą perełki stworzone przez mistrzów horroru, Wes Craven jest jednym z nich. Polecam.

Screeny

HO, NIGHTMARE ON ELM STREET II - FREDDY'S REVENGE HO, NIGHTMARE ON ELM STREET II - FREDDY'S REVENGE HO, NIGHTMARE ON ELM STREET II - FREDDY'S REVENGE HO, NIGHTMARE ON ELM STREET II - FREDDY'S REVENGE HO, NIGHTMARE ON ELM STREET II - FREDDY'S REVENGE HO, NIGHTMARE ON ELM STREET II - FREDDY'S REVENGE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Klimat
+ Rola Marka Pattona
+ Charakteryzacja Freddy'ego

Minusy:

- psy z ludzkimi twarzami

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

DVD:

Zobacz recenzję wydania DVD

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -