Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:NIGHTMARE ON ELM STREET III - DREAM WARRIORS

NIGHTMARE ON ELM STREET III - DREAM WARRIORS

Koszmar z Ulicy Wiązów 3 - Wojownicy Snu

ocena:9
Rok prod.:1987
Reżyser:Chuck Russell
Kraj prod.:USA
Obsada:Robert Englund, Heather Langenkamp, Patricia Arquette, Craig Wasson, Ken Sagoes, Rodney Eastman, Jennifer Rubin, Laurence Fishburne
Autor recenzji:Skaldi
Ocena autora:9
Ocena użytkowników:7.8
Głosów:161
Inne oceny redakcji:
Sabbath - 9
bufik - 9
Mr Filth - 9
GrzEGOrz - 9
Tomasz P. - 8
Flaco - 8
BartX - 8
Kinson - 7
Piotr Sawicki - 8
Skaraś - 8

Sleep.
Those little slices of Death
How I loathe them." - Edgar Allan Poe
Freddy Krueger powrócił, śilniejszy, twardszy, z wieloma nowymi pomysłami na okrutną śmierć "swoich dzieci", czy jesteście gotowi, aby go powitać? "Come to Freddy".

Akcja trzeciej części "Koszmaru z Ulicy Wiązów" rozgrywa się w szpitalu psychiatrycznym w Springwood, gdzie na wyznaczonym oddziale przebywają pacjenci z ciężkimi zaburzeniami snu. Jako nowa pacjentka do szpitala trafia Kristen Parker, dziewczyna z bogatego domu, która odegra ważną rolę w walce z Kruegerem. Według personelu pacjenci ulegają zbiorowej hipnozie, urojonej masowej histerii, wymyślając sobie złego ducha jakim jest Freddy. Jako przyczynę koszmarów uważają symptomy prawdziwych problemów, półprodukty poczucia winy i upadek moralny. Nie zważają na ważny fakt, że każdy z pacjentów zanim trafił na oddział już spotkał w snach Freddy'ego. Do personelu oddziału przyłącza się dobrze znana z pierwszej części filmu Nancy Thompson. Podczas, gdy personel oddziału nie wierzy w istnienie Fredd'ego, Nancy ma zgoła odmienny stosunek do problemu. Nancy ma sprawdzić na pacjentach nowe metody leczenia zaburzeń snu. Środkiem ma być eksperymentalny lek psychotropowy "Hypnocil". Dąży aby każdy z pacjentów odkrył moc jaką posiada w snach i tak między innymi Kristen posiada moc wciągania w swoje koszmary osoby postronne, Roland Kincaid posiada nadludzką siłę, a William Stanton jest mistrzem magii. Dzięki owym mocą nie są bezbronni w tej nierównej walce. Początkowo na używanie "Hypnocilu" nie godzi się Dr Neil Gordon co doprowadza do pierwszego sennego mordu. Ofiarą jest Phillip Anderson. Krueger wykorzystał fakt, że Phillip był lunatykiem i doprowadził, że wyskoczył z okna budynku szpitalnego. Doktor Elizabeth Simms wystarczył ten fakt, aby uznać jego śmierć za wypadek. Całe zajście doprowadza do przemiany w postawie Dr Gordona. Postanawia na próbę zastosować eksperymentalny lek oraz poddać grupę niekonwencjonalnej terapii. Jedyną szansą na pokonanie Kruegera jest zjednoczenie sił.

Każda kolejna części "Koszmaru z Ulicy Wiązów" jest wyjątkowa i posiada swój niepowtarzalny klimat. Porównywanie między sobą konkretnych części według mnie nie ma najmniejszego sensu, dlatego należy wyłapać czym nowym uraczyli nas panowie z "New Line Cinema". Za wielki plus trzeciej części należy uznać umiejscowienie akcji w szpitalu psychiatrycznym. Efekt wspólnej walki z jednym wrogiem, terapie grupowe, ogólnie cała otoczka szpitalnej rzeczywistości wpłynęła produkcji na dobre. Gra aktorska jak przystało na serię Koszmarów jest na wysokim poziomie, nie ma tu mowy o amatorstwie. Efekty specjalne z jednym małym wyjątkiem jakim jest walka z Freddym pod postacią kościotrupa nadal mogą się podobać. Sama końcówka, śmierć Fredd'ego zasługują na wielkie brawa. Nareszcie dowiadujemy się szczegółów na temat narodzin Kruegera, opowiedzianą przez ducha Amandy Krueger. Pomaga to zrozumieć dlaczego jest on tak na wskroś zły.

Podsumowując: Cały film jest doskonałą kontynuacją serii, niezmiennie cudowny klimat i ciągle nowe pomysły, nieskażone złym wykonaniem tworzą wokół tej jak i pozostałych części aurę kultu - kultu Fredd'ego Kruegera. Gorąco polecam.

Screeny

HO, NIGHTMARE ON ELM STREET III - DREAM WARRIORS HO, NIGHTMARE ON ELM STREET III - DREAM WARRIORS HO, NIGHTMARE ON ELM STREET III - DREAM WARRIORS HO, NIGHTMARE ON ELM STREET III - DREAM WARRIORS HO, NIGHTMARE ON ELM STREET III - DREAM WARRIORS HO, NIGHTMARE ON ELM STREET III - DREAM WARRIORS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ miejsce fabuły
+ niezmiennie klimat
+ Freddy Krueger
+ powrót Nancy Thompson

Minusy:

- brak

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

DVD:

Zobacz recenzję wydania DVD

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -