Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:TICKS

TICKS

Kleszcze

ocena:7
Rok prod.:1993
Reżyser:Tony Randel
Kraj prod.:USA
Obsada:Rosalind Allen, Peter Scolari, Ray Oriel, Amy Dolenz, Seth Green
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:7.4
Głosów:35
Inne oceny redakcji:
Skaldi - 7
BartX - 6
Flaco - 6
TSR - 8

Ci, którzy doświadczyli kontaktu kleszczy, z pewnością wiedzą, że towarzystwo tych małych pajęczaków nie należy do najprzyjemniejszych. Co by jednak się stało, gdyby prowadzący pasożytniczy tryb życia, insekty uległy nagłej mutacji, stałyby się większe, agresywniejsze, silniejsze i w rezultacie licznymi grupami zaczęłyby atakować ludzi... ?

Grupka doświadczonych przez życie młodych ludzi, pod nadzorem dwóch opiekunów (Holly i Charlesa) wybiera się na leśny obóz. W drodze z Los Angeles do Północnej Karoliny, nastolatkowie zostaję ostrzeżeni przed grasującymi w tych terenach producentami marihuany, jednak fakt ten w żaden sposób nie zmienia ich planów. Na miejscu wszystko wydaje się być w należytym porządku co szybko okazuje się być zaledwie złudzeniem. Wkrótce jedna z obozowiczek zostaje zaatakowana przez ogromnego insekta, który uczepił się jej pleców. Światła dziennego na niewyjaśnione zdarzenia dostarcza miejscowy weterynarz - doktor Rebbeca Kates, która odkrywa fakt istnienia ogromnych zmutowanych kleszczy, które powstały w wyniku chemicznych reakcji środków z plantacji marihuany. Sytuacja staje się groźniejsza gdy we wszystko zaczyna mieszać się dwóch miejscowych rzezimieszków, którzy podczas pogoni za czarnoskórym chłopcem, wywołują ogromny pożar. Setki rozwścieczonych, uciekających z płomieni, kleszy rusza w stronę chatki obozowiczów...


"Kleszcze" to kolejny film ostrzegający przed rewanżem ze strony natury. Fabuła, choć zawiera podwójny wątek (kleszy i producentów marihuany), jest banalna i przewidywalna. Największym minusem jest typowe hollywoodzkie zakończenie, przez które całość traci na swej wartości. Stworzony przez Tony Randela (m.in."Children of the Night", "Amityville 6", "Hellraiser 2") film to przede wszystkim świetny pokaz efektów specjalnych, przy których współuczestniczył m.in. Douge Beswick (odpowiedzialny m.in. za filmy "Terminator", "Gwiezdne wojny" i "Evil Dead 2").

Podsumowując. "Kleszcze" to obok słynnej "Arachnophobii", jeden z najlepszych filmów z gatunku monsters-movie ("killer bug"), które powstały w latach 90-tych. Całość nie jest arcydziełem jednak w swej klasie i tematyce są pozycją przodującą, zaś dla miłośników horrorów o insektach, wręcz obowiązkową!

Screeny

HO, TICKS HO, TICKS HO, TICKS HO, TICKS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ jeden z najlepszych monsters-movie w latach 90-tych
+ świetne efekty specjalne
+ dużo kleszczy

Minusy:

- typowe "hollywoodzkie" zakończenie
- prosta / przewidywalna fabuła

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -