Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:BLAIR WITCH PROJECT

BLAIR WITCH PROJECT

Projekt Blair Witch

ocena:8
Rok prod.:1999
Reżyser:Daniel Myrick
Kraj prod.:USA
Obsada:Heather Donahue, Joshua Leonard
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:7.23
Głosów:265
Inne oceny redakcji:
bufik - 9
Aqueda - 9
Mr Filth - 8
Flaco - 7
BartX - 5
Skaldi - 5
Piotr Sawicki - 1
Molly - 8
Lohikaarme - 6
Krzysztof Gonerski - 6
Ash J. Williams - 7
Carmilla - 4
Skaraś - 10
M@rio - 8

"Blair Witch Project" jest filmem, który wzbudza mieszane uczucia. Stworzony w formie filmu dokumentalnego obraz, kosztował producentów zaledwie 35.000$ przy czym do chwili obecnej przyniósł już zyski w wysokości 250.000.000$ - liczby te mówią same za siebie.

Film opowiada o wydarzeniach z 21 października 1994 roku kiedy to trzech studentów (Heater, Joshua i Michael) wybrała się do lasu Black Hills w zamiarze nakręcenia filmu dokumentalnego. Celem młodych ludzi było rozwianie wątpliwości dotyczących miejscowej legendy, głoszącej o wiedźmie, która w lasach Maryland od lat mordowała dzieci. Młodzi ludzie sceptycznie podeszli do swego eksperymentu jednak z godziny na godzinę ich eksperyment staje się coraz bardziej przerażający. Na swej drodze znajdują dziwne znaki, a nocą słyszą mrożące krew w żyłach wrzaski. Studenci gubią drogą powrotną, a ich próby wydostania się z lasu kończą się powrotem w to samo miejsce...

"Blair Witch Project" został stworzony przez dwóch absolwentów Uniwersytetu w Maryland. Jego atutem jest przede wszystkim oryginalna atmosfera, praca kamer (w formie filmu dokumentalnego), a także brak podkładu muzycznego. Jak już wspomniałem na początku, całość budzi mieszane uczucia, a to przede wszystkim przez fakt, iż nie jest to typowy horror, w którym mielibyśmy tony lejącej się krwi, czy wychodzące spod ziemi żywe trupy... tym razem mamy do czynienia z czymś innym! Niestety ta "inność" nie każdemu przypadnie do gustu. "Blair Witch Project" tylko w koncowych elementach jest naprawdę straszny, zaś przez pozostały czas może nieco przynudzać. Zakończenie także jest wyjątkowe, jednak wśród ludzi z nieco mniejszą wyobraźnią może wywołać lekki niedosyt.

Słowem podsumowania. "Blair Witch Project" to przede wszystkim pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika horroru, ponieważ jakkolwiek skrytykowana, zawsze będzie uchodziła za wyjątkowo oryginalny i ciekawie zmontowany film. Jest to jednocześnie dowód na to, że do ostatecznego sukcesu niekoniecznie potrzebny jest wielki budżet i profejonalni aktorzy. W 2000 roku film doczekał się swej kontynuacji jednak sequel jest już bardziej tradycyjnym typem horroru.

Trzygroszówki

bufik przyznał ocenę 9 i napisał:

Dla mnie Blair Witch był jak olśnienie - pamiętam, że kiedy kolega przyniósł do mnie płytę i powiedział, że muszę to obejrzeć nic nie wiedziałem o tym filmie - i to było super. Film zaskakuje świeżością, wyłamuje się z utartych schematów, pokazuje, że wiele jeszcze pozostało nieodkrytych rzeczy, a tak naprawdę to najstraszniejsze jest tylko to co w nas samych. I o to tu chodzi.

Screeny

HO, BLAIR WITCH PROJECT HO, BLAIR WITCH PROJECT HO, BLAIR WITCH PROJECT HO, BLAIR WITCH PROJECT

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ sceny kręcone w formie filmu dokumentalnego
+ mroczna atmosfera podkreślona m.in.brakiem muzyki
+ tajemniczość
+ zakończenie
+ elementy psychologiczne

Minusy:

- osoby z mniejszą wyobraźnią, które chciałyby mieć wszystko podane "na talerzu" będą zawiedzone
- tak naprawdę straszny to jest dopiero w fazie końcowej

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -