Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:RINGU 2

RINGU 2

Krąg 2

ocena:8
Rok prod.:1999
Reżyser:Hideo Nakata
Kraj prod.:Japonia
Obsada:Miki Nakatani , Hitomi Sato , Kenjiro Ishimaru , Yurei Yanagi , Rikiya Otaka , Nanako Matsushima , Hiroyuki Sanada
Autor recenzji:Lohikaarme
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:6
Głosów:64
Inne oceny redakcji:
Kamiko - 9
Kinson - 6
Molly - 5
Kamiko - 4
Andy Blakk - 7
Carmilla - 7

Po olbrzymim sukcesie jaki na dalekim wschodzie odniósł "Ringu" było tylko kwestią czasu, kiedy powstanie kontynuacja. Niesieni sukcesem poprzedniej części Japończycy nie kazali widzom długo czekać na "oficjalną" część drugą (wcześniej jako sequel nakręcono "Rasen"). Takowa powstała mniej więcej po roku od jedynki. Jak się szybko okaże tajemnicza siła z przeklętej kasety nie została jeszcze ujarzmiona...

"Ringu 2" jest niemal bezpośrednią kontynuacją wątków zapoczątkowanych w części pierwszej. Akcja toczy się kilka dani po wydarzeniach, które zakończyły "Ringu". Główną bohaterką jest dziewczyna imieniem Takano, która w części pierwszej zagrała tylko drobne epizody. Teraz wydarzenia koncentrują się głównie wokół niej oraz reportera Okazaki, który kontynuuje zapoczątkowane przez Reiko dochodzenia w sprawie tajemniczej kasety. On i Takano przybywają do mieszkania Ryuji Takayamy. Zastają tam totalny bałagan a w łazience znajdują coś co przypomina spaloną kasetę. W tym samym momencie dzwonią z policji z informacją, że ojciec Reiko zginął w bardzo tajemniczych okolicznościach. Natomiast sama dziennikarka oraz jej synek przepadli bez wieści i już od kilku dni nie dają znaku życia, a prowadzone przez policję poszukiwania nie przynoszą żadnych rezultatów. Dziennikarz natomiast odnajduje dziewczynę, która posiada pewne informacje na temat kasety a także zgadza się zrobić dla niego kopię. Dowiaduje się także, że w szpitalu przebywa Masami, która była świadkiem śmierci Tomoko. Od tamtego wydarzenia dziewczyna zamknęła się w sobie, nic nie mówi i panicznie boi się telewizora. Okazaki oraz Takano postanawiają ją odwiedzić, i być może przy okazji zdobyć parę cennych informacji. Tak przedstawia się ogólny zarys fabuły "Ringu 2". Z chęcią napisałbym o niej coś więcej, ale wymagałoby to zbytnich nawiązań do końcowych wydarzeń z części pierwszej. A tego robić nie chcę.

O wykonaniu tego filmu nie ma się co rozpisywać, gdyż pod tym względem "Ringu 2" nie różni się prawie wcale od jedynki. I prawdę mówiąc nic w tym dziwnego, skoro ekipa realizatorska oraz obsada aktorska niewiele się zmieniła. Podobnie jak poprzednio akcja z początku rozwija się dość niemrawo, aby stopniowo nabrać właściwego tempa. Część druga przynosi parę nowych wątków, ale większość została oczywiście zaczerpnięta wprost z poprzedniczki. Nieco brakuje jakiegoś powiewu świeżości, czy nowatorskiego podejścia do tematu. Całość jest jednak dobrze zrealizowanym horrorem, który jest udaną kontynuacją części pierwszej. Jest kilka klimatycznych momentów, podczas których można się nieźle wystraszyć. Pomimo iż film widziałem już trzy razy to wciąż nieco niezrozumiała pozostaje dla mnie jego końcówka, ale nie zaliczam tego ani na plus ani na minus. Bo kto wie, może Japończycy w tajemnicy szykują kolejną część?

Moim skromnym zdaniem "Ringu 2" jest porządnie zrealizowaną kontynuacją doskonałej części pierwszej. Powiem krótko: jeśli podobała Ci się część pierwsza to śmiało oglądaj sequel, ale jeśli "Ringu" Ci się nie podobał to lepiej odpuścić sobie część drugą.

Screeny

HO, RINGU 2 HO, RINGU 2 HO, RINGU 2 HO, RINGU 2 HO, RINGU 2 HO, RINGU 2 HO, RINGU 2 HO, RINGU 2 HO, RINGU 2 HO, RINGU 2

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ ciekawa fabuła
+ tajemnicza atmosfera
+ kilka fajnych momentów

Minusy:

- ograne motywy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -