Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:VERSUS

VERSUS

Versus

ocena:7
Rok prod.:2000
Reżyser:Ryuhei Kitamura
Kraj prod.:Japonia
Obsada:Yuichiro Arai, Hoshimi Asai, Toshiro Kamiaka, Takehiro Katayama, Motonari Komiya, Kenji Matsuda
Autor recenzji:Flaco
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:7.75
Głosów:12
Inne oceny redakcji:
Mr Filth - 9
GrzEGOrz - 6

Co dostaniemy po zmieszaniu, stylistyki anime (japońska animacja), gestów rodem z japońskiego teatru, humoru sytuacyjnego, akcji jak z matrixa, filmu gangsterskiego i gore? Nie mniej, nie więcej otrzymamy film, pod tytułem "Versus".

Na świecie istnieje 666 portali łączących nasz świat z tą "drugą stroną". Gdzieś w Japonii znajduje się portal nr.444 "Las Zmartwychwstania" Przez ten właśnie las przemierza dwójka zbiegłych więźniów na spotkanie z mafią. Sprawy przybierają jednak zły obrót, padają strzały i trupy, wydaje się że gorzej być nie może. Jak się jednak okaże las ten nie nadaremnie nosi nazwę "zmartwychwstania". Martwi w nim powstają jako "żywe trupy" i jak się okaże, nikt w tym lesie nie znalazł się przypadkowo.

Składniki z których ułożony jest ten film, to iście wybuchowa mieszanka. Czego tu nie ma, zombie, wampiry, magiczne portale, Yakuza, walki na miecze. Jeszcze przed przystąpieniem do projekcji, zastanawiałem się co z tego wyjdzie? I wyszło całkiem dobrze. Film był dla mnie dobrą odskocznia od innych produkcji Japońskich pokroju Ringu czy Dark Water. Gdyż jest to całkowicie inny film, od tych które serwuje nam teraz Japońska kinematografia. Próżno tu szukać, atmosfery grozy, niewidocznego zła czy tak popularnej ostatnio w Japońskich filmach grozy, parapsychologii. Jest to krwiste danie ala Sam Raimi z czasów "Evil Dead 2". Wszak nawet niektóre ujęcia z tego filmu przywodzą na myśl kultowy już obraz Raimiego. Jednak podobnie jak inne produkcje Japońskie ostatnich lat, mocno zakorzeniony jest w tamtejszej tradycji, i to po raz kolejny może okazać się nie, do przełknięcia dla niektórych widzów. Oglądając ten film, ciągle kojarzył mi on, się z innym ostatnio przez zemnie obejrzanym, a mianowicie "Kill Bill", może to ze względu że oba filmy są "postmodernistycznymi mieszańcami" a może tylko, przez miecze samurajskie. Tak czy inaczej, jest to kawał dobrego rozrywkowego kina grozy. Polecam.

Od tego czy przypadną nam do gustu wszystkie składniki z jakich ułożony jest ten film. Zależy czy czas spędzony przy oglądaniu tego filmu uznamy za dobrze spożytkowany.

Screeny

HO, VERSUS HO, VERSUS HO, VERSUS HO, VERSUS HO, VERSUS HO, VERSUS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ "Wybuchowa mieszanka"
+ Świeżosć spojrzenia
+ Coś dla fanów S.Raimiego i L.Fulciego

Minusy:

- Scenariusz
- Zakończenie
- Nie dla każdego, jak większośc filmów Japońskich

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -