Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:VILLAGE OF THE DAMNED

VILLAGE OF THE DAMNED

Wioska Przeklętych

ocena:6
Rok prod.:1995
Reżyser:John Carpenter
Kraj prod.:USA
Obsada:Christopher Reeve, Kirstie Alley, Linda Kozlowski
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:5.74
Głosów:38
Inne oceny redakcji:
Flaco - 6
Kinson - 6
GrzEGOrz - 5
BartX - 4
Carmilla - 5

"Wioska przeklętych" to remake brytyjskiego filmu Wolfa Rilla z 1960 roku, który pochodził jeszcze z czasów kina czarno-białego. Tym razem reżyserią i ekranizacją powieści Johna Wyndhama zajął się sam John Carpenter (znany m.in. z filmów "Christine", "Mgła", "Halloween", "Worek na zwłoki" czy "W paszczy szaleństwa").

Pewnego dnia spokojne miasteczko Midwich staje się areną niepokojących zdarzeń. Nagle, przebywający w okolicy ludzie, zapadają w dziwną śpiączkę. Przybyli na miejsce naukowcy, nie są w stanie stwierdzić co było przyczyną tego niecodziennego zjawiska. Po kilku godzinach ludzie dochodzą do siebie jednak nie wszystko jest już takie jak kiedyś. Okazuje się, że 10 kobiet znienacka zaszło w tym czasie ciążę. Do opanowania sytuacji wysłana zostaje doktor Susan Verner, która w zamian za niedokonywanie aborcji, obiecuje kobietom wysoką pensję od skarbu państwa. Wkrótce na świat przychodzi gromadka dzieci o zadziwiająco podobnym wyglądzie. To jednak nie jedyna ich wspólna cecha. Dzieci nie potrafią okazywać uczuć, nie śmieją się, nie bawią z rówieśnikami... Posiadają za to inne umiejętności - potrafią kontrolować umysły dorosłych i skutecznie eliminować swych wrogów. Wkrótce okazuje się, że dziwne istoty w rzeczywistości są zalążkiem nowej rasy sprowadzonej na ziemię przez kosmitów...

"Wioska przeklętych" stanowi połączenie kina sci-fiction z elementami grozy i napięcia. Na uznanie zasługuje ciekawy sposób ukazania obrazu niepozornego miasteczka, w którym stopniowo rozpętuje się prawdziwe piekło. Film nie posiada za wiele efektów specjalnych co uzasadnione jest specyficznym typem powieści na podstawie której stworzono ten obraz. Całość, jak na projekt Johna Carpenter, który przyzwyczaił swoich fanów do mrocznej atmosfery, nie wypada najlepiej!

Całość poza dobrym początkiem i obiecującą fabułą nie prezentuje się najlepiej, przez co zdecydowanie odradzam go nieco mniej cierpliwym odbiorcom tym bardziej, że istnieje wiele znacznie lepszych filmów o podobnej fabule jak np. "Invasion of the Body Snatchers" (1978), czy "Władcy marionetek" (1994).

Screeny

HO, VILLAGE OF THE DAMNED HO, VILLAGE OF THE DAMNED HO, VILLAGE OF THE DAMNED HO, VILLAGE OF THE DAMNED

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ ciekawy pomysł i początek

Minusy:

- mało horroru
- nudny
- średni poziom gry aktorów

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -