Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:WILD ZERO

WILD ZERO

Dzikie Zero

ocena:2
Rok prod.:2000
Reżyser:Tetsuro Takeuchi
Kraj prod.:Japonia
Obsada:Guitar Wolf, Drum Wolf, Bass Wolf, Masao Sato, Masashi Endô (I), Makoto Inamiya
Autor recenzji:Mr Filth
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:4
Głosów:3
Inne oceny redakcji:

Japońskie horrory cieszą się popularnością i uznaniem wśród miłośników gatunku, wystarczy wspomnieć chociażby The Ring (Krąg), Dark water (Mroczna woda), czy The eye (Oko). No, ale, żeby nie było za pięknie - panowie z kraju "kwitnącej wiśni" uraczyli nas bardzo słabą produkcją, ale o tym szerzej za chwilę.

Na samym początku widzimy inwazję UFO na planetę zwaną Ziemią, a jak się później okazuje ci "mili przybysze" zamieniają ludzi w zombie (chociaż sposób infekowania jest nie do końca jasny), a może po prostu ludzie zaczęli zamieniać samych siebie? Nie wiadomo. W między czasie główny bohater (Ace) w czasie koncertu, pomógł liderowi (Guitar Wolf) rock 'n' rollowego zespołu. Swoim czynem stał się bratem krwi "Gitarowego wilczka" i dodatkowo otrzymał gwizdek, którym mógł przywoływać członków zespołu w razie kłopotów. W dalszej części filmu jest ukazana walka ludzi z zombie, a nawet ludzi z ludźmi....

Gdybym nie widział filmu pomyślałbym, że mam do czynienia z jakąś oryginalną i ciekawą produkcją - niestety tak nie jest. Pierwsze zastrzeżenia do filmu zacząłem mieć, gdy zobaczyłem zombie. Ech, jak można było w ogóle tak przedstawiać umarlaków? Wyglądają oni jak jacyś ludzie, którzy zjedli coś niestrawnego i stali się zieloni (swoją droga jest scena w której jeden z "zielonek" strzela laserem z oczu i niszczy sobie budynki - kicha na maxa!!). Dobra - tyle o tych ciekawych efektach, bo mnie zaraz krew zaleje. Muzyka - najlepsze co było w całym filmie. Japoński rock 'n' roll - "to jest coś co tygrysy lubią najbardziej" :) Jeszcze wypada mi wspomnieć, że gra aktorska jest średnia, jedynie nie miałem zastrzeżeń do "rockowych wilczków".

Podsumowując - Wild zero jest filmem z bardzo niskiej półki, po który nie warto sięgać, gdyż można się nabawić kolizji kręgosłupa, chyba, że jesteś zapalonym fanem zombie to wtedy możesz się pofatygować, ale ostrzegałem.

Screeny

HO, WILD ZERO HO, WILD ZERO HO, WILD ZERO HO, WILD ZERO HO, WILD ZERO HO, WILD ZERO

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ szybko minął czas przy oglądaniu
+ muzyczka :)
+ naga Japonka pod prysznicem strzelająca do zombie :D

Minusy:

- wszystko (oprócz tego co jest w plusach)

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -