Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:WITHIN THE WOODS  a.k.a. EVIL DEAD 0 (prequel)

WITHIN THE WOODS a.k.a. EVIL DEAD 0 (prequel)

W Środku Lasu

ocena:6
Rok prod.:1978
Reżyser:Raimi Sam
Kraj prod.:USA
Obsada:Bruce Campbell, Ellen Sandweiss
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:6
Głosów:15
Inne oceny redakcji:
Majster - 4
Skaraś - 6

"Withing the Woods" to krótki 32-minutowy, debiutancki film Sam'a Raimi'ego, który wśród fanów gatunku znany jest jako prequel serii "Evil Dead"...

Bruce, wraz ze swą dziewczyną Ellen i dwójką przyjaciół Scottem i Mary, wybierają się do usytuowanego w środku lasu niewielkiego domku, by tam spędzić letnie wakacje. Po kilku chwilach, Bruce i Ellen opuszczają swych towarzyszy, decydując się na spędzenie pierwszej nocy pod gołym niebem. Niestety, już po kilku chwilach mężczyzna odkrywa położony nieopodal stary indiański grób, a jego nadmierna ciekawość doprowadza do uwolnienia pogrzebanych w nim demonów. Rankiem Bruce powraca jako, opętany przez złe moce, zombie... Rozpoczyna się walka o życie!

Film został stworzony w ciągu jednego weekendu, a jego końcowy budżet wyniósł około 1600$. Już od pierwszych chwil projekcji nie sposób pominąć wielu charakterystycznych cech, które później zostały wykorzystane w dwóch pierwszych częściach serii "Evil Dead". Niestety, ogromną wadą "Within the Woods" jest jego słaba jakość obrazu, która pozostawia wiele do życzenia. Powodem tego jest fakt, iż film nigdy nie doczekał się oficjalnego wydania, a jego ostatnie kopie pochodzą z początku lat 80-tych. Od strony fabularnej całość prezentuje wyjątkowo mizerny poziom, a całą fabułę można w zasadzie streścić w jednym zdaniu. Mimo tego, filmowi na pewno nie można wytknąć braku klimatu gdyż panująca w nim atmosfera - jak na film amatorski - jest naprawdę rewelacyjna!

"Within the Woods" to pozycja obowiązkowa dla miłośników serii "Evil Dead" - pozostałym fanom gatunku, z uwagi na słabą jakość obrazu i nieskomplikowaną linię fabularną, odradzam!

Screeny

HO, WITHIN THE WOODS <br/> a.k.a. EVIL DEAD 0 (prequel) HO, WITHIN THE WOODS <br/> a.k.a. EVIL DEAD 0 (prequel) HO, WITHIN THE WOODS <br/> a.k.a. EVIL DEAD 0 (prequel) HO, WITHIN THE WOODS <br/> a.k.a. EVIL DEAD 0 (prequel) HO, WITHIN THE WOODS <br/> a.k.a. EVIL DEAD 0 (prequel) HO, WITHIN THE WOODS <br/> a.k.a. EVIL DEAD 0 (prequel) HO, WITHIN THE WOODS <br/> a.k.a. EVIL DEAD 0 (prequel) HO, WITHIN THE WOODS <br/> a.k.a. EVIL DEAD 0 (prequel)

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ debiut Sam'a Raimi'ego
+ Bruce Campbell
+ pozycja obowiązkowa dla każdego fana "Evil Dead"
+ rewelacyjna (jak na film amatorski) atmosfera

Minusy:

- poziom fabuły
- słaba jakość obrazu / brak "ulepszonych" kopii

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -