Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:VAMPIRE'S NIGHT ORGY

VAMPIRE'S NIGHT ORGY

Orgia Wampirów

ocena:5
Rok prod.:1973
Reżyser:León Klimovsky
Kraj prod.:Hiszpania
Obsada:Jack Taylor, Dyanik Zurakowska, José Guardiola, Charo Soriano, Helga Liné, Fernando Bilbao, Manuel de Blas, David Aller
Autor recenzji:Andmel
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:3.08
Głosów:12
Inne oceny redakcji:

Hiszpanie przyzwyczaili nas zwolna do swych produkcji z lat 70-tych. Wielokrotnie pozbawionych sensu, a wyróżniających się specyficznym klimatem, małym budżetem, i aurą hurraoptymizmu, że wszystkim się to spodoba. Tym bardziej warto poznać twórczość jednego ze słynnych twórców horrorów z tego państwa – Leona Klimowskiego (pochodził co prawda z Argentyny), a pozostali o których filmach się już wypowiadaliśmy to: Amando de Ossorio, Jacinto Molina i Jesus Franco.

Grupa ludzi, nazwijmy ich turystami, podróżuje przez bezkresne wnętrze Hiszpanii. Niestety ich kierowca dostaje nagle zawału serca i umiera. Podróżni układają zwłoki w tyle autobusu, poczym sami kontynuują podróż do najbliższego miasta. Napotkane osiedle nie wygląda zachęcająco, jest dość ponure i opuszczone. No, ale lepszy rydz niż nic stwierdzają wycieczkowicze i postanawiają tu pozostać przez noc. W gospodzie ani żywego ducha, oczywiste więc, że trzeba samemu zadbać o nocleg i poczęstunek. W nocy jednego z przybyszów wyrywają ze snu podejrzane szmery. Jak to zwykle bywa, nasz bohater wyrusza na rekonesans i zostaje wkrótce zaatakowany przez mieszkańców wioski wyglądających i poruszających się niczym zombie. Nad ranem śpiących turystów spotyka niespodzianka, pojawiają się wreszcie mieszkańcy wsi, godnie ich ugaszczają i proponują pomoc. Oczywiście autobus jest popsuty , wypada więc spędzić tu jeszcze jedną noc. Bohaterowie opowieści poznają dwie najważniejsze persony miasteczka Toňa – mera i tajemniczą hrabinę, która okaże się wampirzycą. Ostatniego poranka dotrwa już tylko dwójka, ale czy zdołają uciec?

Nocna orgia wampirów – tytuł intrygujący i przyznajmy, zachęcający. Niestety wampirów tu nie uświadczymy, nie mówiąc już o orgii. Sensu też tu nie za dużo, widać logika nie była tym co interesowało twórców najbardziej. Mimo buńczucznego tytułu zaskakująco mało jest przemocy i seksu a efekty gore właściwie nie istnieją. Przez większość trwania filmu drażni źle dobrana muzyka, psująca często efekt dobrej sceny. Czyżby był to film zupełnie nieudany? Na szczęście tak nie jest. Nie jest to jak widać dzieło wybitne, ani ambitne, ale posiada kilka mocnych stron. Przede wszystkim jest to atmosfera, narastającego zagrożenia i grozy czającej się w ponurym, odrapanym, starym miasteczku. Świetne są sceny z udziałem miejscowego kolosa (Fernando Bilbao), chodzącego wszędzie z siekierą i na polecenie hrabiny ucinającego mieszkańcom członki, aby np. ugościć mięsem przyjezdnych. Poziomem realizacji i atmosferą film Klimowskiego przewyższa na pewno cześć dzieł Jesusa Franco, niejednokrotnie pojawiającego się w recenzjach portalu, ale pod względem atrakcyjności i mnogości postaci plasuje się niżej niż filmy Paula Naschy (Jacinto Molina)

Screeny

HO, VAMPIRE'S NIGHT ORGY HO, VAMPIRE'S NIGHT ORGY HO, VAMPIRE'S NIGHT ORGY HO, VAMPIRE'S NIGHT ORGY HO, VAMPIRE'S NIGHT ORGY HO, VAMPIRE'S NIGHT ORGY HO, VAMPIRE'S NIGHT ORGY

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ atmosfera
+ miejscowy olbrzym z siekierą

Minusy:

- brak logiki – na co w sumie trzeba przymknąć oko
- brak gore
- źle dobrana i drażniąca muzyka

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -