Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:BLOOD DOLLS

BLOOD DOLLS

Krwawe Lalki

ocena:6
Rok prod.:1999
Reżyser:Charles Band
Kraj prod.:USA
Obsada:Jack Maturin, Debra Mayer, William Paul Burns, Warren Draper
Autor recenzji:Ash J. Williams
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:4.3
Głosów:10
Inne oceny redakcji:

Film pod tytułem "Blood Dolls" powstał w 1999 roku. Jest to więc dość młoda produkcja. Pochodzi ona z wytwórni Full Moon Productions. Wytwórnia od początku ma zamiłowanie do produkcji filmów związanych z zabawkami bądź lalkami. To z tej wytwórni pochodzi między innymi film "Dolls" z 1987, "Dollman" z 1991 oraz "Demonic Toys" z 1992. Nie można zapomnieć chyba o najpopularniejszej produkcji pochodzącej z tej wytwórni czyli "Puppet Master" z 1989 roku. "Puppet master" doczekał się kilku kontynuacji, a "Blood Dolls" jest jakby odświeżeniem starych motywów.

Fabuła filmu jest dość nieprawdopodobna w pewnym sensie. Na początku para młodych nowoczesnych pracowników pewnej firmy odwiedza głównego bohatera – bilionera Virgila Travisa. Ma on dość wyszukane gusta i jak na bilionera przystało jest dość ekscentryczny. Chodzi w gumowej masce, gdyż nieszczęśliwym trafem ma nieproporcjonalnie małą głowę do reszty ciała. Posiada dwóch dziwnych służących. Jednym z nim jest karzeł, a drugim lokaj kryjący się pod makijażem clowna. Dla rozrywki rolę sprzętu stereo przejęły 4 piękne dziewczyny zamknięte w elektrycznej klatce:). Zależnie od humoru pana Travisa, za pomocą impulsów elektrycznych 4 dziewczyny zmuszane są do grania utworów, które pan Travis sobie zażyczy. Nasz ekscentryk stracił niedawno ogromną ilość pieniędzy przez paru niesprzyjających mu ludzi. Dwóch z nich zamienił w żywe lalki, a trzecią stanowi kobieta, która przyszła na spotkanie. Pan Travis nie daje łatwo za wygraną i próbuje dopaść resztę ludzi, którzy doprowadzili go do tak ogromnej straty pieniędzy. Dokonuje tego przy pomocy swojego lokaja-clowna i 3 żywych lalek, które spełniają jego rozkazy. Na początku sprawy idą bardzo łatwo, jednak później trochę się komplikują. Okazuje się, że za wszystkim stała inna osoba, która ma swój własny określony cel. Czy Travisowi i jego lalkom uda się dopełnić zemsty? Czy ktoś go przechytrzy?...

Po pooglądaniu tego filmu szczerze mówiąc miałem dość mieszane uczucia. A to za sprawą tego, iż nie wiedziałem jak patrzeć na ten film. Gdyż "Blood Dolls" dobrym horrorem na pewno nie jest, jednak ogląda się go dość przyjemnie. Klimat jest znikomy, a praktycznie go nie ma – ot taka produkcja z 1999 roku. Nie ujrzymy tu żadnych strasznych scen ani przerażających momentów na których moglibyśmy spaść z krzesła. Co prawda tytułowe lalki są dość dobrze zrobione i poruszają się jak na marionetki przystało. Sposób zabijania nie jest jakoś specjalnie wyszukany i podczas morderstw brakuje klimatu. Co pasuje do konwencji rasowego horroru to lokaj-clown Mascaro, którego głos i wygląd potrafiłyby przestraszyć, ale w innych okolicznościach. Tu należy pochwalić pana Willima Paul Burnsa, który wcielił się w tą postać. Natomiast muzyka i ścieżka dźwiękowa są naprawdę bardzo dobre. Te piękne dziewczyny grające w klatce dla pana Travisa potrafią zagrać dobrą muzykę. Do śpiewu pogania ich zazwyczaj mały karzeł:). W ogóle film jest dość rozrywkowy i jest parę zabawnych momentów. Na przykład związek jednego z oszustów ze swoją żoną ma charakter dość perwersyjny. W każdym razie na pewno kobieta w nim dominuje. Przedstawione sceny z ich zachowaniem i dialogami dodają zabarwienia komicznego i są dość zabawnie ukazane. Jest więcej komiczny akcentów ale nie będę o nich teraz pisał. Efekty specjalne są bardzo dobrze wykonane. Sceny gdy laleczki kończą swe mordercze dzieło są dość efektowne, jednak efektów gore nie ujrzymy tu za wiele. Aktorstwo się niczym specjalnym nie wyróżnia, jest przeciętne i nie przeszkadza podczas oglądania. Jak już wspomniałem postacią, którą bym tu wyróżnił to clown Macaro grany przez Williama Paul Burnsa.

Podsumowując film na pewno nie sprawdza się w konwencji horroru. Nie jest w ogóle straszny, nie posiada strasznych momentów i brakuje mu dobrego klimatu. Jak przystało na film z 1999 roku efekty specjalne są bardzo efektownie wykonane, jednak nie jest ich za wiele. Wyróżnia się ścieżka dźwiękowa oraz dziewczyny ją wykonujące:). W każdym razie mimo tylu minusów film dla mnie był dobrą rozrywką i oglądało się go przyjemnie. Nie był nudny a humorystyczne akcenty oraz diabelskie lalki dodatkowo uprzyjemniały ten czas. Nie sięgajcie po ten film jeśli chcecie pooglądać dobry horror bo "Blood Dolls" na pewno do takowych się nie zalicza, jednak jeśli chcecie się zrelaksować to zamiast kolejnego filmu akcji w telewizji możecie dla rozrywki pooglądać właśnie "Blood Dolls".

Screeny

HO, BLOOD DOLLS HO, BLOOD DOLLS HO, BLOOD DOLLS HO, BLOOD DOLLS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ postać clowna Mascaro oraz demonicznych lalek
+ humorystyczne akcenty
+ muzyka
+ efekty

Minusy:

- nie sprawdza się w konwencji horroru
- morderstwa popełniane bez napięcia

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -