Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:NIGHT OF THE DEMONS 3 : DEMON HOUSE

NIGHT OF THE DEMONS 3 : DEMON HOUSE

Noc Demonów 3: Dom Demona

ocena:4
Rok prod.:1997
Reżyser:Jimmy Kaufman
Kraj prod.:USA / Kanada
Obsada:Amelia Kinkade, Kris Holdenreid, Gregory Calpakis, Patricia Rodriguez, Stephanie Bauder
Autor recenzji:Ash J. Williams
Ocena autora:4
Ocena użytkowników:5.17
Głosów:12
Inne oceny redakcji:

Film pod tytułem "Demon House" jest już trzecią i jak na razie ostatnią częścią serii "Night of the Demons". Jest to produkcja stosunkowo młoda bo pochodząca z 1997 roku. Reżyserem jest Jim Kaufman czyli nie najlepszej klasy reżyser, nie znany w szerszych kręgach. Swój nie najlepszy talent potwierdził również w filmie "Demon House". Co tu dużo mówić film po prostu mu się nie udał.

Fabuła jest dość typowa i nie wyróżnia się niczym szczególnym. Oto do domu, w którym miały miejsce straszliwe zbrodnie – Hull House przyjeżdża patrol z aż jednym policjantem. Wchodzi on do domu, gdzie znajduje kobietę. Jak się okazuje jest to Angela, która w szybki sposób pozbywa się nieproszonego gościa, zamieniając go w demona o czym przekonamy się w późniejszej fazie filmu. Potem akcja przenosi się do pokoju pewnych dziewczyn, które wybierają się na bal Halloween. Jednak psuje im się samochód. I w tym momencie poznajemy grupę przyjaciół wałęsających się po okolicy swoim vanem. Oczywiście pomagają biednym dziewczynom i zabierają do samochodu. Po drodze jednak zatrzymują się w przydrożnym sklepie, aby na fałszywy dowód kupić trochę piwa. Jednak sprzedawca orientuje się, że to nie dowód kupującego i gdy zaczyna się kłótnia sprzedawca wyciąga broń i grozi naszym bohaterom. Wtedy kolejny z paczki –Vince obezwładnia sprzedawcę i role się odwracają. Na nieszczęście w tym momencie do sklepu wchodzą policjanci. Wywiązuje się strzelanina i Reggie jeden z grupy zostaje ranny. A Vince strzela do jednego z policjantów i cała paczka ucieka jak najszybciej z miejsca wypadku. Jak się okazało policjant miał kamizelkę kuloodporną i nie został zabity o czym Vince dowie się później. Nie mając wyjścia i z cieknącym bakiem grupa przyjaciół decyduje się na schowanie się w nawiedzonym domu – Hull House. Tam odkrywają, że nie są zupełnie sami. Pojawia się Angela, która po kolei będzie próbować zamieniać naszych bohaterów w demony. Czy ktoś jest na tyle silny aby sprzeciw stawić się Angeli i przeżyć feralną noc w nawiedzonym domu?...

Zacznijmy od początku. Film zupełnie nie posiada klimatu. Jest typowym teen movie, gdyż ujrzymy tu grupę nastolatków walczących o przetrwanie w nawiedzonym domu. Sam dom ma odrobiną klimatu, ale nie wielką, a kręcący się po nim bohaterowie swoim zachowaniem psują i tak niewielką nutkę atmosfery grozy. Jedynie Angela po przeistoczeniu w demona i ze swoim demonicznym głosem potrafi dodać trochę klimatu. Fabuła jest dość oklepana, widać scenarzysta nie miał żadnej weny twórczej i wyszedł z tego taki odtwórczy scenariusz, który widzieliśmy już w wielu filmach grozy. Tak naprawdę przez pierwsze 30 min w ogóle nie domyśliłbym się że to jest horror. Przypomina on wtedy bardziej film akcji i opowieść detektywistyczną. Jak bohaterowie dostają się do domu dopiero można zaliczyć ten film to gatunku (pseudo)horror. Pseudohorror gdyż nic w tym filmie nie potrafi przestraszyć. Wygląd demonów jest już trochę lepszy i uprzyjemnia choć trochę oglądanie tego filmu. Sama Angela jest dość dobrze ucharakteryzowana, a inne demony również nie wyglądają źle. Efekty specjalne i gore są wykonane na przyzwoitym poziomie i też nie mam im nic do zarzucenia. Gra aktorów natomiast jest słabo-przeciętna, widać że grają dość sztucznie i nie czują granych przez siebie postaci. Co prawda jest parę zabawnych momentów i pewna ilość nagich scen, które może spowodują, że ten film nie będzie taki zły w odbiorze. Jednak mi to nie wystarczyło i tego filmu z pewnością nie zaliczę do udanych.

Podsumowując film jest dość kiepski. Nie posiada klimatu, nie potrafi przestraszyć, i jest nudny przez pierwsze 30 min. Co prawda dobrze wykonane efekty gore i postać Angeli znana z poprzednich części cyklu "Night of the Demons" oraz nutka komizmu trochę uprzyjemniają czas spędzony na oglądaniu "Demon House". Jednak według mnie nie jest to produkcja udana i mogę ją polecić jedynie zatwardziałym miłośnikom serii "Night of the Demons", inni omijając tę pozycję na pewno niczego nie stracą.

Screeny

HO, NIGHT OF THE DEMONS 3 : DEMON HOUSE HO, NIGHT OF THE DEMONS 3 : DEMON HOUSE HO, NIGHT OF THE DEMONS 3 : DEMON HOUSE HO, NIGHT OF THE DEMONS 3 : DEMON HOUSE HO, NIGHT OF THE DEMONS 3 : DEMON HOUSE HO, NIGHT OF THE DEMONS 3 : DEMON HOUSE HO, NIGHT OF THE DEMONS 3 : DEMON HOUSE HO, NIGHT OF THE DEMONS 3 : DEMON HOUSE HO, NIGHT OF THE DEMONS 3 : DEMON HOUSE HO, NIGHT OF THE DEMONS 3 : DEMON HOUSE HO, NIGHT OF THE DEMONS 3 : DEMON HOUSE HO, NIGHT OF THE DEMONS 3 : DEMON HOUSE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ postać Angeli
+ charakteryzacja demonów
+ efekty specjalne

Minusy:

- marny klimat
- odtwórczy scenariusz
- typowy "teen movie"

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -