Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:DARK WATER

DARK WATER

Mroczna Woda

ocena:9
Rok prod.:2002
Reżyser:Hideo Nakata
Kraj prod.:Japonia
Obsada:Hitomi Kuroki , Rio Kanno , Mirei Oguchi , Fumiyo Kohinata , Yu Tokui , Isao Yatsu , Shigemitsu Ogi
Autor recenzji:Mr Filth
Ocena autora:9
Ocena użytkowników:6.51
Głosów:175
Inne oceny redakcji:
Drachu - 10
Flaco - 8
Kinson - 7
Skaldi - 7
Piotr Sawicki - 5
Molly - 6
Lohikaarme - 9
Ash J. Williams - 6
Kamiko - 8
Carmilla - 10
Skaraś - 9

Czy nazwisko reżysera - Hideo Nakata Wam coś mówi? Na pewno tak, jest on w końcu odpowiedzialny za znakomitą produkcję - "Ringu" ("Krąg").

W "Dark water" głównymi bohaterami są: matka z córką ( Yoshimi Matsubara i Ikuko Matsubara). Yoshimi walczy w sądzie o prawo opieki nad swoim pięcioletnim dzieckiem i przy okazji szuka mieszkania dla niej i dla siebie. Znajduje je w pewnym bloku, w którym dawniej zdarzył się pewien wypadek, który będzie miał ogromny wpływ na dalsze ich losy....

Gdy pierwszy raz usłyszałem tytuł tego genialnego filmu, spodziewałem się czegoś zupełnie innego (jakieś jeziorko, las, itp.). Przyznam, że na początku oglądania zawiodłem się, jednak nie przypuszczałem tego, jak bardzo się myliłem. W filmie jest niesamowity klimat, który sprawia, że widz będzie się tulił do fotela. Produkcja ta obfituje w sceny, których nie sposób się nie przestraszyć (ja sam nie wytrzymywałem napięcia, które mi towarzyszyło i musiałem zapalić światło). Sama muzyka piętnuje nastrój grozy i jest to zaliczane na plus ;].

"Mroczna woda" jest kolejnym świetnym horrorem ze wschodu. Warto po nią sięgnąć, ale ostrzegam, że możecie po tym mieć problemy ze snem. A jeśli myślicie, że to przejdzie z czasem - to się mylicie, gdyż film ten zostanie Wam w pamięci na długi czas. Oby więcej takich produkcji. :)

Trzygroszówki

Paranoid Android przyznał ocenę 2 i napisał:

Dark Water to kolejna produkcja z kraju kwitnącej wiśni która jest ... taka sama jak Ringu. Nie wiem co w tym filmie może straszyć. Obejrzałem go bardzo uważnie, ale jedyne co we mnie wywołał to senność. Jeżeli chodzi o Argumentacja jakiej używa Mr Filth zachęcając do obejrzenia DW ("niesamowity klimat", "sceny, których nie sposób się nie przestraszyć", czy "film ten zostanie Wam w pamięci na długi czas"), to moim zdaniem jest raczej odwrotnie. Już dawno nie wynudziłem się na żadnym filmie tak jak na DW, a scena finałowa nawet w połowie nie rekompensuje monotonii wypełniającej 99% czasu trwania produkcji.
Szczerze radzę omijać Mroczną Wodę szerokim łukiem. Nie wiem jak was, ale mnie woda jakoś nie przeraża.

Screeny

HO, DARK WATER HO, DARK WATER HO, DARK WATER HO, DARK WATER HO, DARK WATER HO, DARK WATER HO, DARK WATER HO, DARK WATER HO, DARK WATER HO, DARK WATER HO, DARK WATER

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ niesamowity klimat
+ muzyka
+ długo zostaje w pamięci :)
+ nie nudzi

Minusy:

- yyy, że co?

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -