Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:BLOB, THE

BLOB, THE

Blob zabójca

ocena:9
Rok prod.:1988
Reżyser:Chuck Russell
Kraj prod.:USA
Obsada:Kevin Dillon, Shawnee Smith, Donovan Leitch, Jeffrey DeMunn, Candy Clark
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:9
Ocena użytkowników:7.64
Głosów:114
Inne oceny redakcji:
Skaldi - 8
Mr Filth - 8
Drachu - 8
Kinson - 7
Skaraś - 8
M@rio - 7

Niewiele filmów z gatunku kina grozy wypływa na szerokie wody jednak "The Blob" jest jednym z nielicznych wyjątków. Minęło już ponad 15 lat, a film wciąż zaskakuje świeżością, efektami i wybitną reżyserią.

Na ziemię spada meteoryt z wnętrza którego zaczyna wypływać dziwny organizm. Jego pierwszą ofiarą pada pewien bezdomny starzec, który za swą ciekawość musiał zapłacić najwyższą cenę - śmiertelna galaretowata maź, wręcz go pożarła! Od tej pory mieszkańcy Arboville są terroryzowani przez błyskawicznie rozrastającą się plazmatyczną formę życia, która pochłania dziesiątki nowych ofiar. Wkrótce na miejscu zdarzeń zjawia się ekipa od "zwalczania zagrożeń biologicznych". Miasto zostaje odcięte od świata. Sytuacja ulega dodatkowemu utrudnieniu, gdy jeden z głównym bohaterów odkrywa, że śluzowaty organizm w rzeczywistości był wojskowym eksperymentem bakteriologicznym, a miasteczko Arboville ma służyć jako teren eksperymentu.

Widok ogromnej, wsiąkającej w ludzkie ciała plazmy, która niszczy ulice niewielkiego miasteczka, jest naprawdę imponujący. Film od samego początku robi wrażenie mistrzowsko zrealizowanej superprodukcji, w której trudno będzie znaleźć jakieś błędy. W rezultacie mamy wszystko co potrzebne jest aby powstał dobry horror: ciekawy kosmiczny wątek, który otworzył producentom duże możliwości interpretacyjne, rewelacyjne efekty specjalne i dźwiękowe, dużo trupów, grozę, trochę humoru, dobrą grę aktorską, ciągłą akcję i niebanalną końcówkę. Porównania do pierwowzoru z 1958 roku nie da się uniknąć jednak w dzisiejszych czasach, to co kiedyś straszyło, dzisiaj śmieszy. Pierwsza wersja "The Blob" jest niestety czarno-biała co dla wielu młodych odbiorców jest pierwszym znakiem, że nic dobrego z oglądania takiego filmu nie będzie. Twierdzenie to w tym przypadku skutkuje bowiem oryginał nie zawiera prawie żadnych efektów specjalnych, a klimatem ma niewiele wspólnego z horrorami.

"The Blob" jest pozycją obowiązkową dla każdego miłośnika horrorów, a w szczególności tych, którzy uwielbiają mroczne sci-fiction! Obok takich filmów jak "Mucha" (1986) czy "Inwazja porywczy ciał" (1978) jest jednym z najlepszych remaków jakie dotąd wyprodukowano. Zatem... tych, którzy jeszcze nie mieli okazji obejrzeć odsyłam do wypożyczalni, a pozostałym polecam ponowny seans.

Screeny

HO, BLOB, THE HO, BLOB, THE HO, BLOB, THE HO, BLOB, THE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ oprawa techniczna filmu
+ genialne efekty specjalne
+ klimat lat 80-tych
+ fabuła
+ jeden z lepszych remaków

Minusy:

- metoda jaką zwalczono tytułowego stwora

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -