Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:PRISON OF THE DEAD

PRISON OF THE DEAD

Więzienie Śmierci

ocena:1
Rok prod.:2000
Reżyser:David de Coteau
Kraj prod.:USA
Obsada:Patrick Flood, Jeff Peterson, Samuel Page, Kim Ryan, Alicia Arden, Michael Guerin, Debra Mayer
Autor recenzji:TSR
Ocena autora:1
Ocena użytkowników:4
Głosów:2
Inne oceny redakcji:

Więzienie to lokacja, która stwarza duże możliwości na stworzenie horroru o znakomitej atmosferze osaczenia i nieuchronności śmierci. Kojarzy się przecież samo w sobie z odosobnieniem i brakiem możliwości ucieczki. Oczekiwania miałem tym większe, że tytuł filmu wyraźnie nawiązuje do obrazów o żywych trupach. Niestety, gdy zorientowałem się, że za "Prison Of The Dead" odpowiada Full Moon, nadzieja na dobry horror znikła.

Grupka młodych ludzi zmierza do znajdującego się na odludziu domu pogrzebowego, aby uczestniczyć w pogrzebie swojego przyjaciela. Gdy docierają na miejsce, dość szybko okazuje się, że całe spotkanie zostało zaaranżowane przez jednego z nich, Kristofa. Poza tym miejsce, w którym znaleźli się bohaterowie nie jest wcale domem pogrzebowym. Jest to wykupione przez bogatego ojca Kristofa stare zamczysko, będące kiedyś więzieniem, w którym przetrzymywano i torturowano czarownice. Ojciec oferuje milion dolarów temu, kto odnajdzie klucz Talon, mający otwierać wejście do przeklętych cel. Aby udowodnić prawdziwość legendy, Kristof jako osoba wierząca w zjawiska paranormalne, urządza seans spirytystyczny z wykorzystaniem tabliczki Ouija. Tym samym obudzone zostają duchy czarownic oraz ożywają trzej kaci. Na miejscu znajdują się jeszcze 3 osoby, które trafiły tam śledząc piątkę głównych bohaterów. Mamy więc stare, opuszczone zamczysko, ósemkę młodych ludzi oraz trójkę katów-zombie, którzy nie spoczną dopóki wszystkich nie zabiją. Czy ktoś opuści więzienie żywy?

"Prison Of The Dead" kręcony był w Rumunii. Wykorzystano w tym celu jeden z tamtejszych starych zamków. Czy warto było wybierać się tak daleko, aby stworzyć ten film? Z pewnością nie warto. Potencjał lokacji został całkowicie zmarnowany. Można było pokusić się o wytworzenie klimatu rodem z opowiadań Lovecraft'a, tymczasem wszystko wygląda bardzo sztucznie. Dominuje niebieski kolor obrazu, który jest w tym przypadku nienaturalny. Również trwająca przez całe 73 minuty burza z oświetlającymi scenerie błyskawicami oraz wszechobecna mgła nie wytwarzają należytej atmosfery. Aktorstwo jest bardzo kiepskie, a muzyka przeciętna. Poraża brak logiki niektórych sytuacji. Głównym elementem filmu są drażniące głupotą dialogi. Ponadto są one za długie i powodują, że słuchając ich można się nieźle wynudzić. Zawodzi również wygląd ożywionych (zombie ze świecącymi na czerwono oczami) oraz wykonanie krwawych scen.

Po filmach wytwórni Full Moon, nie należy oczekiwać rewelacji jednak "Prison Of The Dead" to produkcja kiepska nawet jak na jej standardy. Co prawda trwa on stosunkowo krótko jednak i tak nie warto marnować czasu na jego oglądanie.

Screeny

HO, PRISON OF THE DEAD HO, PRISON OF THE DEAD HO, PRISON OF THE DEAD HO, PRISON OF THE DEAD HO, PRISON OF THE DEAD HO, PRISON OF THE DEAD HO, PRISON OF THE DEAD HO, PRISON OF THE DEAD HO, PRISON OF THE DEAD HO, PRISON OF THE DEAD

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Krótki czas projekcji

Minusy:

- Brak atmosfery
- Kiepskie wykonanie, aktorstwo i dialogi.
- Sztuczność
- Nuda
- Zombie-kaci uzbrojeni z maczugę, sierp i topór

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -