Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:CHERRY FALLS

CHERRY FALLS

Krew Niewinnych

ocena:6
Rok prod.:2000
Reżyser:Geoffrey Wright
Kraj prod.:USA
Obsada:Brittany Murphy, Jay Mohr, Gabriel Mann, Candy Clark
Autor recenzji:phibes
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:4.8
Głosów:10
Inne oceny redakcji:
Kamiko - 5
Skaraś - 6

Morderca, który upodobał sobie na swoje ofiary dziewice płci żeńskiej i męskiej? Tak. To nie żart. Jeśli chcecie dowiedzieć się o czym piszę, wystarczy obejrzeć "Cherry Falls", a wtedy wszystko będzie jasne.

Cherry Falls to małe, spokojne amerykańskie miasteczko. Sielankowe życie mieszkańców zostaje niespodziewanie zakłócone przez serię okrutnych morderstw dokonywanych na nastolatkach. Mordercą jest tajemnicza "kobieta" (dlaczego cudzysłów – przekonacie się sami), która pozostając nieuchwytna, kontynuuje swe zbrodnicze praktyki. Ofiarami "kobiety" jest nastoletnia młodzież, ale nie każda, bowiem obiektem zainteresowania zabójczyni może stać się jedynie dziewica jednej i drugiej płci. Informacja o tym wywołuje panikę wśród miejscowej młodzieży spełniającej powyższy warunek (umożliwiający im stanie się kolejnym celem mordercy). Miejscowa policja stara się jak może by złapać zabójcę, ale nie jest to takie łatwe. Wkrótce okazuje się, że wszelkie ślady i rysopisy wskazują na Loralee Sherman, która właśnie w tym miasteczku dwadzieścia pięć lat temu została zgwałcona przez grupę młodych mężczyzn. Szeryf podejrzewa, iż to właśnie Loralee, która zniknęła kilkanaście lat temu, powróciła do Cherry Falls, by mordować licealistów. Tymczasem miejscowa młodzież postanawia urządzić sobie sex-imprezę, na której mają zamiar pozbyć się dziewictwa. W miarę śledztwa na jaw wychodzą coraz to nowe fakty dotyczące tożsamości mordercy. Okazuje się bowiem, że...

Cherry Falls to młodzieżowy slasher w stylu serii "Krzyk" – czyli seryjny psychopata, który morduje wszystkich po kolei. Film może nie zachwyca pomysłem, ale nie można też mu zarzucić nudziarstwa. Natomiast trzeba przyznać, że to horror dla raczej "młodszej" niewybrednej widowni, która nie szuka zbytnio oryginalności, a raczej krótkotrwałej rozrywki. Na młodzieżowy charakter (jeśli można tak powiedzieć) wskazują także same sceny, kiedy to morderca wkracza do akcji. Wywołują one u nas raczej powierzchowny strach (jeśli w ogóle wywołują), i na pewno nie sprawią, że siedząc wygodnie w fotelu podskoczymy na nim. Ale film jaki jest taki jest i po obejrzeniu stwierdzam, że nie jest tak źle. Ogląda się go przyjemnie, bez ziewnięć i bez zegarka w ręku, odliczającego czas do napisów końcowych. Sam pomysł – morderca, który morduje dziewice – może jest trochę dziwny, ale kto wie czy nie przekona/przekonał kogoś do utraty swojego największego skarbu.

Screeny

HO, CHERRY FALLS HO, CHERRY FALLS HO, CHERRY FALLS HO, CHERRY FALLS HO, CHERRY FALLS HO, CHERRY FALLS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ akcja
+ ogląda się bez ziewnięć
+ dla ludzi, którzy nie lubią zbytnio się bać

Minusy:

- wieje horrorem dla młodzieży (chociaż może to właściwie jest plus?)
- bez rewelacji
- nie dla ludzi, którzy lubią się bać

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -