Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:WHAT WAITS BELOW

WHAT WAITS BELOW

Co Czeka Poniżej

ocena:1
Rok prod.:1984
Reżyser:Don Sharp
Kraj prod.:Wielka Brytania
Obsada:Robert Powell, Timothy Bottoms, Lisa Blount, Richard Johnson, Anne Heywood
Autor recenzji:Paranoid Android
Ocena autora:1
Ocena użytkowników:1
Głosów:1
Inne oceny redakcji:
Majster - 1

Film opowiada o walce w imię ocalenia zaginionej cywilizacji. Jest to wstrząsający obraz dążenia nowoczesnej cywilizacji do wyniszczenia ostatniej ostoi zaginionej kultury.

Akcja filmu rozpoczyna się w Nigerii, później przenosi się do dżungli, ale już w jakimś innym kraju (?), gdzie ekspedycja złożona z żołnierzy amerykańskich i naukowców poszukuje w odnalezionych tam jaskiniach zaginionej cywilizacji. Armia jednak ma także inne plany co do przeznaczenia odkrycia, jest to tajna misja majora Stevensa i eksperta od bomb Claytona Wolfsona.
Po krótkich oględzinach jaskini, ekspedycja odkrywa tajne przejście prowadzące w głąb ziemi, gdzie trafia na pierwszą przeszkodę w postaci wężowej bestii, której ofiarą pada kilka osób. To jednak nie zniechęca nikogo z przybyłych, a już chwilę później zdobywają swoją nagrodę. Odkryta przez nich rasa ludzka - Lemurianie próbuje się jednak bronić przed intruzami wdzierającymi się siłą do ich domu, ale wobec nowoczesnej broni, cywilizacji (obraz agresywnej, wdzierającej się wszędzie kultury białych ludzi) nie mają najmniejszych szans. W szeregach odkrywców następuje rozłam - czy uda się ocalić i zachować w pierwotnym stanie kulturę Lemurian ?

Na początku otrzymujemy stosunkowo dziwny popis kaskaderski dwóch żołnierzy uciekających jeepem przed... "kimś" (?) W sumie to do końca wiadomo jaką ma on pełnić rolę, gdyż cała scena nijak ma się do reszty filmu. Z każdą następną chwilą jest już tylko gorzej, efekty specjalne są bardzo niskiej jakości, Lemurianie wyglądają trywialnie w swoich wełnianych kapciach; akcja wlecze się jak ślimak (cokolwiek zaczyna się dziać dopiero w 46 minucie, a film trwa 88), a o napięciu czy strachu nie ma nawet mowy. Nie mogę pojąć po co obraz ten w ogóle został nakręcony, ciężko jest w nim znaleźć chociaż minimum przyjemności z oglądania. Film pochodzi z 1984 roku, a wygląda jakby nakręcono go w '64.

Polecam oglądać z włączonym "przyśpieszeniem x3" w odtwarzaczu. Wtedy film wydaje się znacznie ciekawszy.

Trzygroszówki

Majster przyznał ocenę 1 i napisał:

Dawno się tak nie wynudziłem. Wygląd Lemurian to jakaś totalna kpina, w tej produkcji akcja nie istnieje, główni bohaterowie są bezbarwni i grają bo muszą. Film Don'a Sharpa nadaje się jedynie na imprezę, którą będziesz chciał jak najszybciej zapomnieć. Powinno się go także puszczać młodym reżyserom jako przykład tego "jak nie powinno się kręcić".

Screeny

HO, WHAT WAITS BELOW HO, WHAT WAITS BELOW HO, WHAT WAITS BELOW HO, WHAT WAITS BELOW HO, WHAT WAITS BELOW HO, WHAT WAITS BELOW

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Walka o ocalenie zaginionej kultury

Minusy:

- Cała reszta

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -