Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:DRILLBIT

DRILLBIT

Drillbit

ocena:2
Rok prod.:1992
Reżyser:Alex Chandon
Kraj prod.:Wielka Brytania
Obsada:Tracy Scoogins, Daniel Cerny
Autor recenzji:Cenobite
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:7
Głosów:1
Inne oceny redakcji:

Cóż, nie wiem, od czego zacząć. Może od tego, że "Drillbit" jest jednym z najgłupszych filmów, jakie w życiu widziałem. Głupszy nawet od 'The Abomination" który niedawno również miałem przyjemność opisać.

Brian to normalny przeciętny człowiek, mieszka wraz z żoną i prawie na nic nie narzeka. No może na jedno, Brian jest zakażony wirusem Hiv. I oczywiście leczy się na swoją chorobę. Niestety Dr. Hexx, u którego leczy się nasz bohater zostaje brutalnie zamordowany wraz z swoją małżonką przez dwóch zbirów nasłanych przez tajemniczego mafioza. Udając się do Doktora, Brian zostaje zaatakowany przez zbirów którzy zamordowali Dr. Hexx'a, którzy to za pomocą wiertarki wiercą dziurę w głowie Briana. Jednak nasz bohater nie umiera i po długim pobycie w szpitalu wychodzi na wolność. Niestety, Brian zmienia się nie do poznania, staje się bardzo agresywny, porywczy i zyskuje, można by powiedzieć, nadludzką siłę. Tymczasem w lokalnej dyskotece ludzie zaczynają przemieniać się w krwiożercze zombie, które wychodząc na ulicę zabijają każdego, kto wpadnie im w ręce. Brian udając się na miasto wypowiada wojnę krwiożerczym zombie oraz kilku gangom mordując ich po kolei. I musze przyznać, że całkiem sprawnie mu to idzie…

"Drillbit" nie ma jakiejś zagmatwanej fabuły. Film trwa dokładnie 32 minuty i bazuje przede wszystkim na efektach gore, których w filmie jest naprawdę sporo. Efekty są bardzo amatorsko wykonane i to rzuca się w oczy. Wygląd zombie również jest daleki od ideału, jednakże musze stwierdzić, że jak na mały fundusz, Alexowi Chandonowi udało się nakręcić niezły krótkometrażowy film gore. Ja niestety nie przepadam za takimi filmami, nie powiem, lubię sobie od czasu do czasu pooglądać, ale żebym był jakimś wielkim maniakiem to nie. Tak jak powiedziałem, jeśli chodzi o efekty gore, to jest dość nieźle, jednak patrząc na całość film jest jednym z najgłupszych, jakie w życiu widziałem. Maniacy krwi i zombie będą wniebowzięci, ja jednak już teraz wiem, że odłożę (a raczej schowam ) "Drillbit" na półkę i nie prędko do niego wrócę.

Screeny

HO, DRILLBIT HO, DRILLBIT HO, DRILLBIT HO, DRILLBIT

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Trupy. Flaki, wnętrzności i wszelakie efekty gore !

Minusy:

- 99% filmu to jeden wielki minus !

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -