Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:WALL OF SECRETS

WALL OF SECRETS

Odgłosy Zza Ściany

ocena:2
Rok prod.:2003
Reżyser:Francois Gingeras
Kraj prod.:Kanada / USA
Obsada:Nicole Eggert, Dean McDermot, Stephen McHattie, Bruce Gray
Autor recenzji:Paranoid Android
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:3.5
Głosów:6
Inne oceny redakcji:

Czytając krótką recęzję filmu "Odgłosy zza ściany" zamieszczoną w gazecie z programem TV, spodziewałem się zobaczyć średniej jakości film o duchach. Niestety, nie zobaczyłem w nim ani duchów, ani nawet seryjnego mordercy. Natomiast fabuła przypomina kiepskiej jakości seriale sensacyjne, jakie możemy oglądać każdego dnia w Polsacie.

Akcja obrazu rozgrywa się głównie w Chicago. Młode małżeństwo Mark i Paige przeprowadzają się z prowincji do luksusowego apartamentu w centrum miasta. Emersonowie w nowym miejscu są bardzo szczęśliwi. On jest wziętym architektem, ona prawnikiem, a ich wspólne życie zdaje się być snem o raju... Tak jednak nie jest ! Ponieważ nie znają mrocznej tajemnicy nowego mieszkania. Rok wcześniej w jego pożarze spłonął młody mężczyzna wraz z kochanką w cokolwiek dziwnych niewyjaśnionych okolicznościach, a sam apartament wkrótce uznano za nawiedzony. Rzeczywiście, po przeprowadzce Paige zaczynają niepokoić dziwne odgłosy dobiegające ze ścian wszystkich pokoi. Aby poznać ich przyczynę, kobieta rozpoczyna prywatne śledztwo. Udaje się jej ustalić, iż apartament uprzednio należał do Bruce`a, gangstera trawionego szaleństwem i obsesją śmierci. Odnajduje ona siostrę nieżyjącego która twierdzi, że pożar nie był dziełem przypadku, ale celowo zaplanowaną zemstą przestępczego półświatka. Atmosfera spokoju pryska jak bańka mydlana, a dotąd udane życie powoli zmienia się w koszmar...

Film “Głosy zza ściany’ nie należy nawet do przeciętnego kina, a rozpatrywać go należy raczej w odniesieniu do marnych seriali sensacyjnych niż prawdziwych thrillerów typu “Siedem”, “Milczenie owiec” itp. Obraz sprawia poza tym wrażenie jakby był sfilmowany domową kamerą cyfrową, co bardzo drażni. Poszczególne sceny nie dość, że n mało ciekawe, są wręcz nudne i męczące. “Odgłosy...” zrealizowano w taki sposób, iż aby poznać fabułę, nie trzeba wcale śledzić wszystkich wydarzeń. Wystarczy zobaczyć początek i koniec, gdyż są to jedyne chwile, kiedy obraz potrafi zainteresować i chociaż na dwie, trzy minuty przyciągnąć widza do ekranu TV. Nie przekonuje także słaba gra aktorska, która w połączenie z nie wciągającą fabułą i brakiem jakiegokolwiek napięcia, jeszcze bardziej uwidacznia braki warsztatowe odtwórców głównych ról. Jedynym plusem tej produkcji jest jego wyemitowanie w telewizji, gdyż oglądanie seansu nic nas nie kosztuje, a poza tym zawsze można zmienić kanał i znaleźć coś ciekawszego.

“Głosy zza ściany’ to film kiepski, nawet bardzo słaby, nadający się do oglądania jedynie w trakcie wertowania gazety z programem w poszukiwaniu czegoś lepszego. Jeżeli obraz Francisco Gingrasa ma jakiekolwiek zalety, to ja ich na pewno nie zaważyłem. A jedyne emocje, które towarzyszą oglądaniu tego filmu to senność i znużenie. Szkoda marnować czas.

Screeny

HO, WALL OF SECRETS HO, WALL OF SECRETS HO, WALL OF SECRETS HO, WALL OF SECRETS HO, WALL OF SECRETS HO, WALL OF SECRETS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ kilka sympatycznie wyglądających dziewczyn

Minusy:

- kiepski scenariusz
- nuda
- mierne wykonanie
- bardziej sensacja niż thriller
- słaba gra aktorów

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -