Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:BATS

BATS

Nietoperze

ocena:4
Rok prod.:1999
Reżyser:Louis Morneau
Kraj prod.:USA
Obsada:Lou Diamond Phillips, Dina Meyer, Bob gunton, Carlom Jacott
Autor recenzji:Paranoid Android
Ocena autora:4
Ocena użytkowników:3.86
Głosów:7
Inne oceny redakcji:
M@rio - 5

Niezwykły film o niezwykłych ssakach, jakimi niewątpliwie są tytułowe nietoperze.
Czego możemy doświadczyć podczas oglądania: miłych dla oka efektów specjalnych, atmosfery przywodzącej największe dzieła gatunku, poprawnej gry aktorskiej i dwu metrowych krwawych bestii pożerających dorosłego mężczyznę w czasie krótszym niż dwie minuty. Jeżeli tego oczekujesz w ramach dobrej rozrywki, to znaczy, że trafiłeś na obraz przeznaczony właśnie dla Ciebie!

Podczas eksperymentów mających na celu wyprodukowanie super broni dla wojska Dr Alexander McCabe, odpowiedzialny za projekt, postanawia sprawdzić skuteczność pary niebezpiecznych nietoperzy w terenie. Wypuszcza więc je na wolność, co – jak nietrudno się domyślić- okaze się brzemienne w skutkach. Latające ssaki szybko się aklimatyzują, zjednują sobie inne okoliczne palcoskrzydłe, tworząc armię gotową opanować cały Texas, a potem ruszyć na zniszczenie świata. Efekty ich skuteczności jako śmiercionośnej broni, można obserwować już w kilka dni od uwolnienia: na pastwiskach ginie bydło, drobne zwierzęta rolne, a także zaczynają się pierwsze ataki na okoliczną ludność. Kiedy sytuacja zaczyna przypominać epidemie, na pomoc zostaje wezwana Dr Casper - specjalistka w dziedzinie nietoperzy. Piękna pani biolog wraz ze swoim czarnoskórym asystentem Jimmy’m oraz szeryfem Emmetem Kimseye’m postanawiają zapobiec katastrofie i zniszczyć główne gniazdo stworzeń. Nie znają jednak kilku faktów dotyczących specyfikacji owych ssaków. Choćby ich niezwykłej przewyższającej inne nietoperze inteligencji, doskonałej zdolności adaptacji w danym środowisku, przywódczych zdolności, a także siły ich morderczych instynktów...

To, co podobało mi się w filmie "Nietoperze" najbardziej, to klimat starej „szkoły horroru”, czyli mało dialogów, tandetny scenariusz, przewidywalność, dużo akcji (od pierwszej do ostatniej minuty ) oraz litry krwi i flaków, przeplatane krzykami ginących lub rozrywanych na strzępy mieszkańców Texasu. Obraz ten, obok plusów, ma jednak i minusy z których najważniejsze jakie można wymienić to : schematyczność i wtórność (w każdym takim filmie dzieje się praktycznie to samo, a na dodatek w taki sam sposób). W efekcie więc wieje nudą a z czasem robi się nawet sennie. Wadą są też mało atrakcyjne, nieciekawe plenery (pustynia i jaskinie), czy przestarzałe efekty specjalne. Ale mimo wszystko ogląda się go bez większych zgrzytów.

"Nietoperze" są raczej przeznaczone dla mniej wymagających widzów oraz fanów przerośniętych zwierzaków. Wnioskuję więc, że tych odbiorców film zaciekawi najbardziej i to właśnie do nich producenci go kierują.

Screeny

HO, BATS HO, BATS HO, BATS HO, BATS HO, BATS HO, BATS HO, BATS HO, BATS HO, BATS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ stara szkoła horroru
+ wygląd nietoperzy
+ pozostawia pozytywne odczucia

Minusy:

- prostacki i płytki
- kiepsko zrealizowany
- wtórny

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -