Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:WASP WOMEN, THE a.k.a. The Bee Girl

WASP WOMEN, THE a.k.a. The Bee Girl

Kobieta - Pszczoła

ocena:2
Rok prod.:1960
Reżyser:Roger Corman
Kraj prod.:USA
Obsada:Susan Cabot, Anthony Eisley, Barboura Morris, William Moerick
Autor recenzji:Skaraś
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:4.29
Głosów:7
Inne oceny redakcji:

W latach 60-tych monster movies były już dobrze znane. Kino przeżywało zatrzęsienie takich filmów z bohaterami w rodzaju człowieka-wilka, ludzi-nietoperzy, wampirów, gigantycznych małp, zmutowanych mrówek. Teraz przyszedł czas, by straszeniem ludzi zajął się nowy potwór. Kobieta-pszczoła.

Młoda i piękna kobieta, Janice Starlin oraz doktor Zinthrop. pracują dla firmy kosmetycznej. Naukowiec właśnie został zwolniony z pracy, ponieważ zamiast zajmować się produkcją kosmetyki, prowadził badania nad stworzeniem z pszczelego wosku eliksiru młodości. Razem z Janice planują bowiem zrewolucjonizować rynek kosmetyczny spełniając obietnicę odmłodzenia o kilkanaście lat każdej kobiety w kraju. Jednak zanim to nastąpi muszą przeprowadzić serię eksperymentów. Pierwszym ludzkim królikiem doświadczalnym jest sama Janice, która na skutek przeprowadzonych na niej naukowych doświadczeń przemienia się w żądną krwi kobietę-pszczołę.

„The Wasp Women” jest bez wątpienia jednym z najgorszych filmów grozy zrealizowanym w latach 60-tych. Przez 90% filmu nie ujrzymy w nim nic oprócz eksperymentów nad wyprodukowaniem "magicznego preparatu" oraz codziennej pracy w typowej firmie kosmetycznej. Film ten posiada banalny scenariusz i nieudolną reżyserię, którą popełnił Roger Corman. Przez większość filmu niemrawa akcja upodabnia film bardziej do dramatu. niż horroru. Dopiero w ostatnich scenach naszym oczom ukaże się obraz krwiożerczej kobiety-pszczoły. Kostium tytułowego monstra jest koszmarny i jedyną reakcję, jaką może wywołać jest drwiący śmiech. Co do strony technicznej, to sceny są nakręcone w nieciekawy sposób, a muzyka absolutnie do nich nie pasuje Dzieło to nie jest ani straszne, ani nie posiada stosownego nastroju, ani nie przykuwa uwagi widza zajmującą historią, czy niespodziewanymi zwrotami akcji. Produkcję tę ratuje przed najniższą oceną aktorstwo, które stoi na przyzwoitym poziomie.

„The Wasp Women” to filmowa porażka, jakich mało i nie polecam go nikomu, kto chciałby rozpocząć swoją przygodę z klasykami horrorów. Przestrzegałbym przed nim również "starych wyjadaczy", którzy są zaznajomieni z kinem lat 60-tych, bo spotka ich spore rozczarowanie.

Screeny

HO, WASP WOMEN, THE</br> a.k.a. The Bee Girl HO, WASP WOMEN, THE</br> a.k.a. The Bee Girl HO, WASP WOMEN, THE</br> a.k.a. The Bee Girl HO, WASP WOMEN, THE</br> a.k.a. The Bee Girl HO, WASP WOMEN, THE</br> a.k.a. The Bee Girl

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ hmmm... ciężko jakieś znaleźć, może jedynie stojące na przyzwoitym poziomie aktorstwo

Minusy:

- nudny do bólu
- brak klimatu i atmosfery grozy
- muzyka nie pasuje do scen
- ...i wszystko inne

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -