Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:DEVIL RIDES OUT, THE a.k.a. The Devil's Bride

DEVIL RIDES OUT, THE a.k.a. The Devil's Bride

Narzeczona Diabła

ocena:2
Rok prod.:1968
Reżyser:Terence Fisher
Kraj prod.:Wielka Brytania
Obsada:Gwen Ffrangcon Davies, Christopher Lee, Charles Gray, Leon Greene
Autor recenzji:czarna
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:7.67
Głosów:6
Inne oceny redakcji:

Zazwyczaj stare horrory przerażają nas nie treścią, lecz wykonaniem. Są oczywiście wybitne wyjątki, które mimo swego wieku robią niesamowite wrażenie. Ale czy w przypadku "Narzeczonej diabła" można to powiedzieć?

Młody Simon, porywczy Rex, doświadczony książe de Richleau i sceptyczny Richard to bliscy przyjaciele od wielu lat. Spotykają się regularnie podczas świąt i innych uroczystości. Pewnego dnia Simon nie zjawia się na umówionym spotkaniu z przyjaciółmi i przestaje dawać oznaki życia. Dostojny książe i jego impulsywny kompan Rex wybierają się w odwiedziny do rezydencji Simona. Jednakże na miejscu oprócz przyjaciela spotykają mały tłumek ludzi, najwyraźniej związanych jakąś tajemnicą. Wśród nich zadziwiony Rex rozpoznaję niejaką Tanith, którą dawno temu poznał na wakacjach. Wszyscy goście Simona mają obiekcje przeciwko pozostaniu pary towarzyszy w budynku. Zakłopotany młodzieniec próbuje pozbyć się Rexa i księcia, tłumacząc, iż należy teraz do klubu astronomicznego. Jednakże czujny ezoteryk książe Richleau podsłuchuję kilka rozmów tajemniczych znajomych Simona i pełen najgorszych obaw namawia młodziana aby pokazał mu swą wieżę astronomiczną. Tam odkrywa mroczną tajemnicę przyjaciela: satanistyczne symbole oraz czarnego koguta i białą kurę (symboliczne ofiary składane Szatanowi). Przyjaciołom udaje się porwać Simona z rezydencji, jednakże przeciwko nim staje najwyższy kapłan Mocata oraz zjednoczone moce zła. Tu rozpoczyna się zaciekła walka o zagrożoną dusze Simona oraz pięknej Tanith.

Film niestety nie zasługuje na dobrą opinię. Jako dzieło sprzed 1970 roku jest bardzo kiepsko wykonany technicznie. Od takich "staruszków" wymagam chociaż dobrej charakteryzacji lub muzyki. Niestety w tej mierze również szybko się zawiodłam. Jako przykład można podać wysłannika piekieł, który wygląda jak Dżin z lampy Aladyna. Żywiłam nadzieję, że aktorzy wykażą się talentem, jak przystoi na gwiazdy takiego formatu. Niestety, jedyną znośną postacią jest książe Richleau, którego gra powalający Christopher Lee. Właściwie dobrą stroną filmu jest tylko dość ciekawe i nieoczekiwane zakończenie. Szkoda tylko, że zostało ono niedopracowane, przez co nie całkiem rozumiemy wszystkie wydarzenia. Obawiam się, że autorzy dzieła wykonali bardzo wiele błędów czysto logicznych nie mówiąc o idiotycznych wpadkach technicznych.

Podsumowując, możliwe że kiedyś film przerażał samą kreacją Szatana czy gigantycznym pająkiem. Jednakże w dzisiejszych czasach każde dziecko zauważy, że Szatan to facet w tanim kostiumie, a monstrum to tylko powiększenie zwykłej tarantuli.

Screeny

HO, DEVIL RIDES OUT, THE</br> a.k.a. The Devil's Bride HO, DEVIL RIDES OUT, THE</br> a.k.a. The Devil's Bride HO, DEVIL RIDES OUT, THE</br> a.k.a. The Devil's Bride

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Christopher Lee, jak zwykle genialny
+ zakończenie

Minusy:

- muzyka
- aktorstwo
- wykonanie techniczne
- nudny

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -