Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:DEVOUR

DEVOUR

Pożarci

ocena:4
Rok prod.:2005
Reżyser:iDavid Winkler
Kraj prod.:USA
Obsada:Jensen Ackles Shannyn Sossamon Dominique Swain William Sadler Martin Cummins Rob Stewart
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:4
Ocena użytkowników:3.4
Głosów:10
Inne oceny redakcji:

Internet to wyjątkowo przydatne narzędzie pracy. Może służyć wymianie informacji, ułatwiać naukę na odległość, może również stanowić metodę na poznawanie ciekawych osób, pogłębianie własnych zainteresowań... Któż jest w stanie zliczyć wszystkie pozytywne strony internetu? Niestety, to jakże zachwalane na całym świecie urządzenie, może działać i w drugą stronę. Modne obecnie gry-online stanowią pożywkę wielu producentów najnowszych rozrywek komputerowych, które nie tylko uzależniają ale i odzierają graczy z ostatniego grosza. Co stanie się w momencie gdy wirtualny świat zawładnie naszym życiem, gdy gra przejmie kontrolę, nie tylko nad naszym komputerem ale i nad naszym umysłem? Czy będziemy w stanie odróżnić fikcję od rzeczywistości?

Jake Gray każdego dnia doświadcza przedziwnych i makabrycznych wizji, których źródło tkwi głęboko w jego podświadomości... Pewnego dnia, w ramach prezentu urodzinowego, chłopak otrzymuje dostęp do gry sieciowej o nazwie "The Pathway" ("Przejście"). Z początku wszystko zdaje się być jedynie niewinną zabawą jednak z każdą następną chwilą Jake zaczyna uświadamiać sobie, że ów "gra" jest czymś więcej niż tylko zwykłym wirtualnym chwytem reklamowym. Wreszcie otrzymuje dziwny telefon z "Przejścia", a wraz z nim propozycję "zajęcia się" ludźmi, którzy sprawiają mu problem. Jake wskazuje na swego szefa, który chwilę wcześniej wyrzucił go z pracy. Rezultaty okazują się nadspodziewanie pozytywne. Sklep jego byłego szefa zostaje okradziony, a sam poszkodowany uznany za sprawcę rabunku. To jednak dopiero początek przygody z "Przejściem". Wkrótce cała gra okaże się być makabrycznym sprawdzianem dla chłopca, sprawdzianem w którym zginie wiele osób...

Film rozpoczyna się bardzo przyzwoicie... rzekłbym nawet, że rewelacyjnie! Nienajgorsze aktorstwo, zdjęcia i wciągający scenariusz sprawiły, ze "Devour" rozbudził we mnie apetyt na fenomenalne kino z gatunku mystery. Niestety, czar pryska po około 30 minutach, kiedy to główny bohater rozpoczyna swą "grę". W tym momencie film przeistacza się w budzącą wiele niedomówień bajkę, tracąc jednocześnie swój energicznie budowany klimat. Mystery? Nie, nie moi drodzy! Od tej chwili nie znajdziecie tu już żadnego mystery. Od trzydziestej minuty, film staje się co najwyżej zwykłym thrillerem z fatalną oprawą wizualną i niewielką ilością krwawych scen.

Efekty specjalne na poziomie nisko-budżetowych slasherów ze wczesnych lat 80-tych, niedopracowany scenariusz i - o zgrozo - jedno z najgorszych zakończeń jakie miałem okazję oglądać w horrorach, to minusy obok których nie można przejść obojętnie! Strata czasu!

Screeny

HO, DEVOUR HO, DEVOUR HO, DEVOUR HO, DEVOUR HO, DEVOUR HO, DEVOUR

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ zachęcający początek

Minusy:

- widoczny na pierwszy rzut oka niski budżet
- efekty specjalne na poziomie slasherów ze wczesnych lat 80-tych
- nieskładna fabuła / scenariusz
- zatracony klimat grozy / stopniowo opadające napięcie - fatalne zakończenie!
- więcej tu typowego thrilleru aniżeli horroru

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -