Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:BLOODEATERS  a.k.a. FOREST OF FEAR

BLOODEATERS a.k.a. FOREST OF FEAR

Krwiożercy
a.k.a. Las strachu

ocena:2
Rok prod.:1980
Reżyser:Charles McCrann
Kraj prod.:USA
Obsada: Charles McCrann, Beverly Shapiro, Dennis Helfend, John Amplas
Autor recenzji:Andmel
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:1
Głosów:3
Inne oceny redakcji:

No tak, żywe trupy już widzieliśmy na ekranie w wielu przeróżnych kombinacjach. Na bazie jakże elektryzującego słowa "zombie" powstało mnóstwo filmów, niekoniecznie ukazujących zombiaków w dosłownym tego słowa znaczeniu. Jednym z nich jest film Bloodeaters, zwany też imponująco Toxic Zombies.

Intryga jest tak prosta, jak wzorzec metra. Film otwiera sekwencja znana nam z wielu innych horrorów, mianowicie półnaga panna dokonująca ablucji. Widzimy także dwóch skradających się panów ze strzelbami (jak się okazuje, są to agenci federalni). Przeszukują oni rozbite w lesie obozowisko, po czym strzelają do ubranej już panny, kładąc ją trupem na miejscu. Biedaczka dostaje postrzał w szyję. Nagle zza krzaków wyskakują młodzi mężczyźni zabijając intruzów. Młodzieńcy to nie sympatyczni studenci bibliofile i aktywiści szkółki parafialnej, lecz hippisi uprawiający w tutejszych lasach marihuanę. Ale władza nie śpi, chcąc wyplenić tą plagę, spryskują okolice nowym herbicydem. Oprócz roślinności zostają także opryskani hippisi, którzy zapadają na dziwną chorobę. Wkrótce zamieniają się w opętanych pragnieniem krwi zombie. W międzyczasie ranger Tom Cole wraz z żoną i bratem wybierają się na wycieczkę do tego jakże niebezpiecznego lasu, aby napotkać grasujących tam hippisów - zombie. I właściwie to tyle jeśli o fabułę chodzi.

Akcja omawianego filmu rozgrywa się w większości w lesie. Może las to za dużo powiedziane, lepiej byłoby napisać zagajniku lub parku miejskim. Gdziekolwiek bowiem ktoś wysiądzie a auta, lub zatrzyma się ścigana ofiara, tam natychmiast z krzaków ochoczo wyskakują uzbrojeni (!) zombie. A te zombie to też nie sennie poruszające się żywe trupy, ale sprawni młodzi ludzie, z często symboliczną charakteryzacją. Efekty specjalnie są na średnim poziomie, jest kilka mocniejszych scen (odcięta ręka, nóż wbity w oko), jednak wielokrotnie reżyser decyduje się na ukazanie samego końcowego efektu - czyli trupów, lub też chlusta wiaderkiem z farbą w powietrze. Muzyka dość nierówna, piszczące elektroniczne dźwięki raz pasują do obrazu, a raz nie. Aktorzy głównie to amatorzy, więc poziom gry będzie adekwatny. Wiele scen rozbraja swą naiwnością i wzbudza mimowolny śmiech widza.
Film jest dziełem jednego człowieka - reżysera, scenarzysty, producenta i aktora (postać Toma Cole) Charlesa McCranna. Był to jego jedyny film. Był, gdyż ten miłośnik kina zginął w czasie ataku na World Trade Center 11. 09. 2001 r. Grający tu także John Amplas, to aktor związany z reżyserem George A. Romero (grał np. postać tytułową w filmie Martin z 1977 r.)

Screeny

HO, BLOODEATERS <br/> a.k.a. FOREST OF FEAR HO, BLOODEATERS <br/> a.k.a. FOREST OF FEAR HO, BLOODEATERS <br/> a.k.a. FOREST OF FEAR HO, BLOODEATERS <br/> a.k.a. FOREST OF FEAR HO, BLOODEATERS <br/> a.k.a. FOREST OF FEAR HO, BLOODEATERS <br/> a.k.a. FOREST OF FEAR

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ dzieło autorskie
+ nieporadność i zabawność niektórych scen

Minusy:

- amatorska produkcja w każdym calu
- brak napięcia i grozy
- słaba gra aktorów
- kiepski scenariusz

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -